Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska. 1000 zł za informację o pseudografficiarzach

Anonimowość dla informatorów, nagrody pieniężne oraz bieżące usuwanie graffiti - tak urzędnicy Rudy Śląskiej chcą walczyć z pseudoartystami. Obecnie pseudografficiarze są o krok przed policją i strażą miejska. Teraz ma się to zmienić.

Graffiti w Rudzie Śląskiej / Fot. Miejski Konserwator Zabytków w Rudzie Śląskiej- Pomóż zapewnić porządek - taki apel można przeczytać na stronie Miejskiego Konserwatora Zabytków w Rudzie Śląskiej. Grafficiarze swoimi malowidłami ozdabiają budynki w Rudzie Śląskiej. W oczach artystów są to arcydzieła, ale zdaniem władz miasta i mieszkańców zwykły wandalizm. Na niedawno odnowionych budynkach można zauważyć rysunki, hasła kibiców. Niestety, najczęściej wulgarne. Koszt usunięcia takiej sztuki jest bardzo duży. Radni wymyślili sposób, by do współpracy zachęcić mieszkańców i położyć kres pseudo-sztuce.

1000 złotych za graficiarza?

Graffiti w Rudzie Śląskiej / Fot. Miejski Konserwator Zabytków w Rudzie ŚląskiejRada Miasta Ruda Śląska ustaliła nagrodę 1000 zł za pomoc w złapaniu graficiarza. Nie oznacza to że musimy złapać artystę na „gorącym uczynku i przyprowadzić na komisariat policki czy staży miejskiej. Jeżeli zauważymy „artystę” należy zadzwonić na policję lub Staż Miejska i podać szczegóły.

Jeżeli nasz telefon przyczyni się do złapania graficiarza bądź ujawnienia sprawcy staniemy się bogatsi o 1000 złotych. W 2008 roku zostało wypłaconych kilka takich nagród dla informatorów.

A graficiarz za swój występek zostanie ukarany mandatem lub trafić do sądu. Grzywna za zniszczenie mienia miasta może wynieść nawet 5 tys. złotych.

Nie bądź obojętny - zadzwoń na policję lub straż miejską popraw wizerunek Rudy Śląskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.