Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16804 miejsce

Ruda Śląska: 5. rocznica Towarzystwa Miłośników Orzegowa

Fajrowali radośnie. Piąty, znaczący jubileusz świętowało Towarzystwo Miłośników Orzegowa. Rocznicowe uroczystości poprzedziła msza święta odprawiona w kościele pod wezwaniem Michała Archanioła.

 / Fot. Adam K. PodgórskiOdświętne spotkanie członków i przyjaciół, sponsorów i dobrodziejów TMO odbyło się w orzegowskiej restauracji Metaxa, nie po raz pierwszy udostępnionej społecznikom przez właściciela, Stanisława Burzyńskiego. Przybyła "mocna grupa" członków mieszkających w Niemczech, „pod wodzą” Józefa Schopa i Georga Osdartego.

 / Fot. Adam K. PodgórskiWieczór rozpoczęła prezentacja multimedialna przebytej przez TMO drogi i pełnych pasji działań na rzecz dzielnicy oraz miasta. Jest tych dokonań długaśna lista i choć wszystkie zasługują na uznanie wspomnijmy jedynie niektóre.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPomysł powołania towarzystwa zrodził się w głowie prezesa Marka Kobierskiego, w trakcie obchodów 700-lecia Orzegowa. Początkowo grupa pasjonatów spotykała się w salce katechetycznej, za przyzwoleniem byłego proboszcza, Józefa Grelli, potem przytuliło ich Koło Klubu Inteligencji Katolickiej i jego szef Janusz Mikulski.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPrzed trzema laty stowarzyszenie otrzymało zdewastowany lokal, w starym budynku, przy ulicy Czapli. Dziś, wyremontowane własnymi rękoma członków stanowi przytulne miejsce pracy i comiesięcznych zebrań, przy kawie herbacie i ciastach nieodmiennie pieczonych przez Annę Szulc i Grażynę Bytom. Wiele pracy remontowi poświęcił Jerzy Porada, który prowadzi także stronę internetową TMO: www.orzegow.home.pl.

 / Fot. Adam K. PodgórskiW siedzibie TMO gromadzone są pamiątki z przeszłości Orzegowa. Imponujące albumy starych fotografii zgromadził Ernest Talaga, na domiar opisując utrwalone na kliszy dawne sytuacje i ich uczestników. On także wraz z Jerzym Poradą opracowuje coroczne Kalendarze Orzegowskie, ciesząc się niezmiennym powodzeniem, nie tylko u mieszkańców dzielnicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.