Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24030 miejsce

Ruda Śląska: „Baśniowa Noc” w Kochłowicach

Noc z 14 na 15 grudnia szóstoklasiści Szkoły Podstawowej nr 20 w Kochłowicach spędzili na karimatach, materacach i śpiworach w szkole. Na sen jednak mieli mało czasu.

 / Fot. Zuzanna BaronWymyślili bowiem niezwykłe przedsięwzięcie. „Baśniową Noc”, jak przystało na uczniów placówki noszącej imię Marii Konopnickiej, znakomitej baśniopisarki.

 / Fot. Anna JachWszyscy po kolei, poprzebierani za postacie z lektur, czytali wybrane fragmenty bajek i baśni Konopnickiej, braci Grimm, Andersena, Perraulta. Dzieciaków wspierały w pomyśle i towarzyszyły im przez noc Grażyna Sikora - polonistka i bibliotekarka oraz Zuzanna Baron – polonistka, we współpracy z Olgą Wieloch - nauczycielką informatyki.

 / Fot. Anna Jach- Naszym wspólnym celem było rozbudzenie i podtrzymywanie w uczniach zainteresowania literaturą i pokazanie im uroku wspólnego czytania – mówi Zuzanna Baron.

 / Fot. Zuzanna BaronW programie "Baśniowej Nocy", jako się rzekło była głośna lektura wybranych fragmentów baśni, wspólne obejrzenie filmu "Willow" w reżyserii Rona Howarda, a wszystko przeplatane zabawami, scenicznymi kalamburami i konkursem na najwspanialsze przebranie.

 / Fot. Olga WielochZaproszenie dzieci przyjął Adam Podgórski, pisarz i dziennikarz, współautor Mitologii śląskiej, który opowiedział o postaciach występujących w śląskich podaniach i baśniach. Zaprezentował przy tym barwne slajdy przedstawiające śląskie straszki na obrazach rodzimych malarzy nieprofesjonalnych oraz przeczytał podania o utopkach z Kłodnicy. Mali gospodarze okazali się równorzędnymi partnerami w rozmowie, gdy zeszła ona na tematy dotyczące twórczości Tolkiena. Sapkowskiego i mitologię Greków.

- W bajce, baśni, legendzie, micie odbija się ludzkie wyobrażenie świata oraz pragnienie aby był on lepszy, piękniejszy, bardziej szczęśliwy – powiedział. – aby zło zawsze przegrywało, a dobro wiecznie triumfowało. Kochajcie baśnie!

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.