Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12892 miejsce

Ruda Śląska: Anatomia szkoły. Tu jest SERCE!

Gimnazjum nr 8 w Rudzie Śląskiej znalazło się w gronie 40 polskich szkół, najlepiej ocenionych za udział w projekcie „Szkoła współpracy”, przeprowadzonym przez MEN w 2014 roku. Końcowa klasyfikacja jeszcze nie jest znana.

 / Fot. Adam K. Podgórski
Uczniowie, wspólnie z nauczycielami i rodzicami dokonali przekształcenia pewnych przestrzeni szkolnych w sympatyczne miejsca oddechu i rekreacji. Projektem kierowała Grażyna Dziwisz, a jej najbliższymi współpracownikami byli: Alicja Gryc-Rutkowska, Janina Przybyła, przedstawiciele rodziców: Joanna Mika i Michał Kopyciok. Samorząd uczniowski reprezentowali: Klaudia Szafarczyk i Szymon Haja.
 / Fot. Adam K. Podgórski
W trakcie warsztatowej burzy mózgów szóstka koordynatorów nadała projektowi nazwę SERCE SZKOŁY, wykorzystując określeniem, które, jak się okazało, nieformalnie w szkole funkcjonowało.

W działania włączyła się cała społeczność szkolna - uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice, starsze rodzeństwo i nawet dziadkowie. Jedni szlifowali i malowali drewniane europalety i szpule do transportu kabli, inni robili wykroje siedzisk, szyli je, napełniali granulowanym styropianem. Tu znaczącą rolę odegrała Ewa Joszko.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Grupa Alicji Gryc-Rutkowskiej sporządziła ogromne czerwone serce – totem szkoły. Janina Przybyła zapewniła roślinki w otoczeniu.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Oddzielnie toczyły się prace w pomieszczeniu dla samorządu i rodziców – informuje dyrektorka gimnazjum Klaudia Rolnik - wymalowano ściany i przygotowano dekoracje, odnowiono meble pozyskane od sponsorów, a inne wykonano ze starych stolików szkolnych. Na część mebli zakupiono materiał, a jeden z rodziców zaprojektował i zmontował je gratis w ramach Szkoły Współpracy.
 / Fot. Adam K. Podgórski
No, i efekt jest imponujący. Hol na pierwszym piętrze, przekształcił się w miejsce przytulne i tętniące na przerwach życiem. Dodatkowo zdobią je plansze z prezentacją patrona szkoły Stanisława Ligonia oraz mapa, pokazująca zagraniczne wyprawy uczniów, nieomal po całej Europie.
 / Fot. Adam K. Podgórski

Galeria: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ruda_slaska_serce_totem_gimnazjum_nr_8_321914.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.