Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28229 miejsce

Ruda Śląska: Bal seniora w Muzeum Miejskim

Współautorzy: Barbara Podgórska

Seniorzy do muzeum! Właśnie tak! Żartem i poważnie. W Muzeum Miejskim im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej odbył się „Bal Seniora”

 / Fot. Adam K. PodgórskiPrzyszło ponad trzydzieści osób, witanych serdecznie przez pomysłodawcę spotkania Tadeusza Bartoszka oraz dyrektorkę placówki dr Barbarę Nowak.

 / Fot. Adam K. PodgórskiWszyscy mimo wieku, pasjonaci rudzkiej historii i tradycji. Od trzech miesięcy przychodzą do muzeum na pogawędki i wspomnienia. Niektórzy przybywają z dość odległych od Rudy miejscowości.

 / Fot. Adam K. Podgórski- Półżartem, półserio, uważamy, że nasze miejsce jest właśnie w muzeum – mówi Tadeusz Bartoszek. - Chcielibyśmy, aby nie przepadła bezpowrotnie wiedza o tym, co było i dawno minęło, a w nas, w naszych sercach i pamięci ciągle żyje. Pragniemy ją przekazać młodszym pokoleniom.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPrzy kawie i słodyczach opowiadano stare historie i dykteryjki, śpiewano dawne piosenki „spod karazola”, rozwiązywano rozmaite kwizy i konkursy organizowane przez Olę Poloczek z Towarzystwa Przyjaciół Rudy Śląskiej, a nawet tańczono, jak na hasło imprezy przystało. Było fajniście!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.