Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3621 miejsce

Ruda Śląska: Barbara i Adam Podgórscy w wireckim „Morcinku”

Barbara i Adam Podgórscy gościli w piątek w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej.

 / Fot. Aleksandra Bąk
Autorzy książek, dziennikarze, działacze obywatelscy i animatorzy kultury przyjęli zaproszenie uczniów aż trzech klas regionalnych. Opowiedzieli im o swoim zetknięciu z Górnym Śląskiem, który 40 lat temu był dla nich krainą zupełnie obcą, a teraz jest przyjazną i drogą.
Pokazywane slajdy udowodniały fascynacje Podgórskich śląską i rudzką tradycją historyczną i kulturową, językiem, strojami, przyrodą, bogactwem krajobrazu. Z tego zauroczenie wzięły się książki, z których autorstwa albo redakcji są najbardziej dumni: Słownik gwar śląskich, Mitologia śląska, Nazwy miejscowe i terenowe w Rudzie Śląskiej, Synagoga w Wirku, Dwie strony wiersza - antologia poetów rudzkich, czy ostatnio wydane Godulowe silva rerum.
 / Fot. Aleksandra Bąk
Pod koniec spotkania, w którym uczestniczyli nauczyciele: Anna Morajko i Marek Kobierski, uczestnicy podziękowali gościom kwiatami i upominkiem – książką z dedykacją. Podgórscy zrewanżowali się identycznie – opracowaniem o Karolu Goduli.
 / Fot. Aleksandra Bąk
W tym samym czasie w holu szkoły otwarto przygotowaną przez Bronisława Wątrobę, prezentacje dorobku autorskiego Barbary i Adama Podgórskich, którzy w tym roku obchodzą 20. rocznice pracy autorskiej.
 / Fot. Aleksandra Bąk
Podgórscy nie po raz pierwszy uczestniczyli w spotkaniach i przedsięwzięciach wireckiego liceum i gimnazjum. Bardzo sobie cenią obecność na spektaklach szkolnego Teatrzyku Pierro.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Brawo Basiu i Adasiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękny przykład dla młodzieży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.