Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Biało do aniołów

Z pierwszym lodowatym podmuchem zimy do Rudy Śląskiej sfrunęły anioły. Anioły Wolontariatu.

Wolontariat uczniowski, wolontariat seniorów, wolontariat pracowniczy. wolontariat członkowski w organizacjach pozarządowych, oto rozmaite wymiary bezinteresownej działalności, w której każdy może uczestniczyć, aby nieść dobro innym.

 / Fot. adam podgórskiTradycyjną, doroczną galę w sali sesyjnej rudzkiego magistratu, uwieńczoną wkręceniem podziękowań rudzkim organizacjom i społecznikom, zaangażowanym w urzeczywistnianie idei wolontariatu, poprzedziła konferencja podsumowując efekty zadania publicznego „Wolontariat jest trendy”. Projekt zrealizowało Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Przystanek.

 / Fot. adam podgórski Pierwsze skrzypce grali nim Anna Szymańska, koordynator oraz trenerzy - Oliwia Wieczorek i Piotr Płonka, przy szerokim wsparciu innych członków i wolontariuszy,
 / Fot. adam podgórski
Krótkie wystąpienia zaprezentowali Anna Nawrot, na temat nowo powstałego Centrum Pomocy i Aktywności Osób Starszych i działającym przy nim Centrum Wolontariatu na rzecz Osób Starszych oraz Adam K. Podgórski, o zagrożeniach w rozwoju wolontariatu i potrzebie profesjonalizowania działań. – Wolontariusze, to najlepsi ambasadorowie organizacji – podkreślił.
 / Fot. adam podgórskiZ gorącym przyjęciem spotkała się osobista relacja z działań wolontariackich na precz zwierząt, opowiedziana przez niepełnosprawnego Fabiana Kołodziejczyka.
 / Fot. adam podgórski
Po prezentacji działań Szlachetnej Paczki, 26 najlepszych, najaktywniejszych rudzkich wolontariuszy oraz przedstawicielki 5 organizacji pozarządowych odebrało dyplomy przyznane przez Grażynę Dziedzic, prezydent miasta i upominki.

- Niech dobro, którym dzielicie się z innymi ludźmi wraca do was po stokroć większe – powiedziała Anna Krzysteczko zastępczyni prezydenta miasta wręczając wyróżnienia wraz z Joanną Golicz, prezeską Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Przystanek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.