Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska. Były nieprawidłowości w finansach Urzędu Miasta

Po publicznym ogłoszeniu przez prezydent Rudy Śląskiej komunikatu stwierdzającego nadużycia w „kasie” urzędu miasta i nagłej śmierci skarbnik miasta, opinia publiczna uległa spolaryzowaniu.

 / Fot. Przemek Noparlik/CC 3.0Wiele osób, dając temu wyraz w dyskusjach internetowych, uważało że doniesienie do prokuratury i komunikaty w prasie były nieuzasadnione i przedwczesne, a władze miasta są wręcz moralnie winne przyczynienia się do zgonu urzędniczki.

Ostatnie jednak ustalenia i doniesienia prasowe potwierdzają informacje, że z rachunku UM Ruda Śląska zniknęło 1,3 miliona złotych. Jak ustalił Marcin Pietraszewski, redaktor "Gazety Wyborczej w Katowicach", w publikacji z 2 marca br., pieniądze nielegalnie przekazano na rachunek Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej. W latach 2007-2011 skarbnik miasta, jednocześnie członkini zarządu PKZO, przelałacna rachunek kasy łącznie 7,7 milionów złotych z konta depozytowego, na które wpływają wadia za udział w przetargach. Łącznie dokonano 170 takich operacji. Część tak „pożyczonych” pieniędzy zwrócono, brakuje jednak nadal rzeczonych 1.3 mln zł.

Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej zapowiedziała wszczęcie śledztwa.


Wcześniejsze informacje:
Ruda Śląska: Nieprawidłowości w Urzędzie Miasta zbada prokuratura
Zmarła skarbnik Rudy Śląskiej

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

vargas
  • vargas
  • 06.03.2012 08:33

@antek patelmitrz Trafiłeś w sedno. Jest chujowo, bo tak rządzą. Rządzi dyrektor co powinien być robolem, rządzi minister co powinien być cieciem, rządzi premier co jest nikim. Rządzi ksiądz co jest kawalerem i ma dzieci. A ! Mamy jeszcze "marszałkinię" co rozpierdoliła służbę zdrowia ! A ! Mamy jeszcze stadion narodowy, zamiast żłobków i przedszkoli ! A ! Mamy najwięcej katastrof w Europie. Mamy też ładnego prezydenta i urodziwą prezydentową ! Otacza nas wszystko co piękne i dlaczego chcemy inaczej ? Kurwa ! jaki kapryśny naród ! A jak któryś z urzędasów coś podpierdoli lub zdefrauduje to o co lament ? On chce godnie żyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 05.03.2012 13:47

dlatego w POlsce jest ta ch.....owo bo winny jest robol nie dyrektor,sąd nie skarze bogatego ani księdza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwną własność mają pieniądze... jakimś cudem lepią się do rąk.
Niektórzy jakiś patent mają?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie ich nie ma?! Dlaczego w urzędach nie ma jawności umorzeń podatków z tytułu posiadanych nieruchomości?! Poseł BONDA w nagrodę za zdefraudowanie 37 tysięcy ton zboża dostał umorzenie od burmistrza Nowogardu w wysokości 230 tysięcy złotych! Ile trzeba, żeby mieć nieruchomość na podatek 230 tysięcy złotych?! A przed transformacją ustrojową był posiadaczem kilkudziestohektarowego gospodarstwa?!
Manna z Nieba spadła?! Jeszcze dostał od państwa magazyny do przechowywania tego zboża! I jeszcze na dokładkę płacono mu olbrzymie sumy pieniędzy za przechowywanie tego zboża! Sprawa przedawniona.
Po co była wprowadzona ustawa dotycząca Krajowego Rejestru Sądowego?! Pytanie stulecia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.