Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8929 miejsce

Ruda Śląska: Co gra w duszy malarza Zdzisława Mikody?

Współautorzy: Adam Podgórski

Do 5 listopada, w galerii „KREKOT” w Filii nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bykowinie, potrwa wystawa malarstwa Zdzisława Mikody: „Co mi w duszy gra”.

 / Fot. Adam Podgórski- Autor zaprezentował trzy cykle malarskie: „Zamki na Szlaku Orlich Gniazd”, „Impresje morskie” oraz „Pejzaże” – informuje Jerzy Obrodzki, komisarz wystawy, także malarz i poeta.

 / Fot. Adam PodgórskiZdzisław Julian Mikoda urodził się we Włodowicach, skończył Technikum Leśne w Tułowicach, potem był policjantem prewencji w KMP w Rudzie Śląskiej, instruktorem wychowania fizycznego i strzelectwa. Obecnie jest emerytem.

Maluje i rzeźbi. Jego dodatkowe hobby to sporty walki: karate, judo, ju-itsu, strzelectwo sportowe; uprawa drzewek bonsai; ogrodnictwo.

 / Fot. Adam PodgórskiUprawia malarstwo olejne i plakatowe na płótnie i na płycie pilśniowej oraz malarstwo akwarelowe. Ulubione motywy: marynistyka, konie, drzewa, pejzaże, noce, burze i chmury; martwe natury; motywy fantasy.
Uczestniczył w wielu plenerach i wystawach organizowanych przez grupę artystyczną działającą przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, miał tez wystawy indywidualne. Od 2001 roku bierze udział w konkursach artystycznych w ramach „Rudzkiej Jesieni Kulturalnej” w Muzeum Miejskim im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej. W 2002 r. za obraz pt. Zielona fala uzyskał Nagrodę Publiczności. Przekazuje także swoje prace na rzecz „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

 / Fot. Adam Podgórski- Taki się urodziłem! Od maleńkiego dziecka uwielbiałem „isować”. Mama prawie codziennie musiała mi kupować zeszyt, a ja go w mig „zaisowywałem”- opowiada Zdzisław Mikoda.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ładne, w oczy biją kolory i mnogość tematów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.