Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12505 miejsce

Ruda Śląska: Cztery dwunastki rudzkich filatelistów

W magicznym dniu 12. 12. 12 na XII Filatelistycznym Spotkaniu Wigilijno – Kolędowym zgromadzili się członkowie PZF, Oddziału w Rudzie Śląskiej.

 / Fot. PZF Ruda ŚląskaNa tę datę szykowali się od dawna, przygotowując okolicznościowy stempel, którym pieczętowano korespondencje nadawaną w urzędzie pocztowym w Wirku. „Dwunastek „ mogło być więcej, gdyż pierwotnie biesiadę planowano na godzinę 12:12 w południe, ale zwyciężyło w nich pragnienie zaliczenia otwarcia okolicznościowej wystawy w Chorzowie.

 / Fot. Anna JachPrzywitała wszystkich prezeska Jadwiga Ostraszewska, nastrojowo i poetycko, jak na wyjątkową chwilę przystało. - Koloryt i szczególna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia pozwalają nam oderwać się od szarej rzeczywistości i dostrzec inne wymiary naszego istnienia: magię świąt, kolorowe lampki na choince, dźwięki kolęd; ujrzeć piękno i nim się zachwycić, doznać dobroci i okazać ją innym, przeżyć radość spotkania w gronie najbliższych – powiedziała.

W gronie gości znaleźli się, witani w sposób szczególnie piękny i uprzejmy: Kazimierz Paśko – honorowy prezes Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego PZF, Andrzej Nowak – prezes okręgu i honorowy prezes oddziału rudzkiego; Jan Duer z małżonką – prezes oddziału w Zabrzu, Bogusława Piwowarczyk - naczelniczka poczty w Zabrzu oraz Barbara i Adam Podgórscy z partnerskiego Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew.

 / Fot. Anna JachPrzed wigilijnym posiłkiem (czerwony barszcz z pierożkami, smażony karp z ziemniakami i zasmażaną kapustą z grzybami, na deser śląskie makówki) wysłuchano słów Ewangelii św. Łukasza, zwiastującej światu dobrą nowinę i wszyscy podzielili się opłatkiem.

 / Fot. Anna JachNastępnie Adamowi Podgórskiemu, dziennikarzowi obywatelskiemu wręczono najwyższe koleżeńskie wyróżnienie, zwane ”KARLUSEM” - Za wspieranie naszych inicjatyw, za promowanie oddziału – mówiła Jadwiga Ostraszewska, wręczając honorowy laur wraz z Andrzejem Nowakiem. Nowy Karlus otrzymał pamiątkowy dyplom ze zdjęciem, oprawiony w piękną ramkę i ślicznie wydaną przez Pocztę Polską trylogię pt. „Sławne Polki”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.