Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Czytanie w „Miodowej Chatce”

W sobotę, w halembskim przedszkolu „Miodowa Chatka”, rodzice i zaproszeni goście czytali dzieciom ulubione książki i bawili się z nimi.

 / Fot. AJ
- Dwa razy do roku, przed Bożym Narodzeniem i przed Wielkanocą organizujemy „wielkie czytanie” dla dzieciaków – mówi Dorota Ludynia, dyrektorka Zespołu Wychowania Przedszkolnego „Miodowa Chatka” w Rudzie Śląskiej. Przychodą nie tylko nasi podopieczni, ale także inne maluchy. W ten sposób włączmy się w kampanię "Cała Polska czyta dzieciom”.
 / Fot. AJ
Dodatkowo obchodzimy akurat Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – dodaje Anna Youseff, inicjatorka zabawy, która wraz Marleną Kossakowską oraz Martą Mrachacz, „stawała na głowie”, aby dzieciaki były zadowolone.
Wierszyki i opowiadania oprócz niej czytali rodzice dzieci oraz Dominik Więcek, kucharz z restauracji „Wiśniowy Sad”, dostarczającej posiłki do przedszkola. Przyszedł na spotkanie z „klientami” wraz z córeczką. Reklamacji w kwestii dań, nie było!
 / Fot. AJ
Zaproszono również Barbarę i Adama Podgórskich, autorów blisko 100 książek i publikacji, obchodzących akurat 20. lecie pracy pisarskiej. Nie tylko czytali dziecięcą literaturze, ale opowiedzieli o swoich wnuczkach i ulubionych pieskach: Tekili, Almeczce i Nutce.
 / Fot. AJ
Nieco później książeczki dla maluchów czytała Grażyna Dziedzic, prezydent miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.