Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Dla RTPD z Indii. Totalne zaskoczenie

Skromny dar Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew dla biednych dzieci z Indii, wzbudził wdzięczność obdarowanych.

 / Fot. Michał Braun
- Tego naprawdę, ani nie oczekiwaliśmy, ani nawet przez moment się nie spodziewaliśmy – mówią Barbara i Adam Podgórscy. - Dlatego z ogromnym wzruszeniem odczytaliśmy imienne podziękowanie dla RTPD, w dłoniach ślicznych dziewczyn.

Napisał też do nich Michał Braun z Kielc, który wraz żoną, Anią, był inicjatorem akcji. Oto jego list.

Cześć! dziękujemy za wsparcie naszej akcji zakupu najpotrzebniejszych rzeczy dla dzieci z sierocińca w Vellatur. Dzięki uzbieranym pieniądzom udało się kupić 170 zestawów składających się z koca, talerza i kubka. Hojność osób, które włączyły się do akcji sprawiła, że mogliśmy także sfinansować budowę trzech łazienek i trzech toalet dla dzieci oraz zakup generatora prądu. Radość dzieciaków była ogromna, a korzyści w postaci polepszenia jakości życia, zwiększenia higieny i możliwości działania lodówki, dzięki generatorowi są bardzo ważne.

W imieniu swoim i pastora prowadzącego sierociniec, a przede wszystkim dzieci, bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe. W załączeniu przesyłamy osobiste podziękowanie od dzieci oraz zdjęcie z przekazania prezentów. Więcej zdjęć z przekazywania darów i z sierocińca można zobaczyć na naszych profilach facebookowych.

Sierociniec wciąż potrzebuje wsparcia. Dzieci, których zachowanie i wdzięczność za pomoc tak nas urzekły, żyją w bardzo prostych. Można to zrobić na różne sposoby:
- sporadyczne wpłaty (np. z okazji świąt, na prezenty), systematyczne niewielkie wpłaty; stałe wsparcie, nawet w postaci 5 czy 10 zł, to dla sierocińca bardzo wymierna pomoc;
- Adopcja Serca. Ta forma pomocy daje największą satysfakcję i jest najcenniejszą. Osoba dokonująca adopcji na odległość wspiera regularnie jedno, konkretne dziecko. Dzięki temu można mieć z nim stały kontakt, pisać listy, maile, a nawet rozmawiać przez Skype. Dzięki wsparciu dziecko będzie mogło uczyć się w szkole, a potem udać na studia. Koszt utrzymania dziecka to 60 zł na miesiąc. Z chęcią udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania. Mamy już 8 osób, które od kilku lat regularnie wspierają dzieciaki. Pozdrawiam serdecznie! Ania i Michał
 / Fot. Michał Braun
My również pozdrawiamy i dziękujemy – odpowiadają Podgórscy w imieniu wszystkich członków i wolontariusz RTPD. - Dobrze jest być dobrym!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękna inicjatywa ! Gratulacje ! życzę dalszych wolontariuszy i sponsorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.