Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13014 miejsce

Ruda Śląska: Dzieci rysowały znaczki i kartki świąteczne

W rudzkim magistracie ustawiono wystawę pokazującą plon konkursu plastycznego dla dzieci na projekt znaczka i kartki pocztowej o tematyce bożonarodzeniowej. Konkurs ogłosił Zarząd Oddziału PZF w Rudzie Śląskiej.

 / Fot. Adam K. Podgórski
Zainteresowanie przeszło wszelkie oczekiwania inicjatorów. Wpłynęło aż 372 prac. 29 odrzucono ze względów regulaminowych. Komisja w składzie: Barbara Kamińska – plastyczka, przewodnicząca oraz Jadwiga Ostraszewska, Adam Sito i Andrzej Osman – filateliści, miała twardy orzech do zgryzienia
 / Fot. PZF RUDA ŚlĄSKA
- Dotarły do nas prace prześliczne, ale też i zupełnie nieudane – mówi prezeska Jadwiga Ostraszewska. - Zdecydowanie przeważyły projekty znaczków. Najliczniej uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18 z Zabrza (122 prace - absolutny rekord). Ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Rudy Śląskiej dotarło 77 prac i ze Szkoły Podstawowej nr 13 - 58 prac.
 / Fot. PZF RUDA ŚlĄSKA
Do konkursu przystąpili również gimnazjaliści z I Publicznego Gimnazjum w Słupi (woj. świętokrzyskie), nadsyłając 12 absolutnie doskonałych prac, które zachwyciły urokiem i ogromną starannością wykonania. Ponadto w konkursie uczestniczyło wiele innych, rudzkich szkół podstawowych, Szkoła Podstawowa w Orzeszu, Zespół Szkół nr 2 z Mikołowa oraz szkoły gimnazjalne z Rudy Śląskiej i Zabrza. Wreszcie do rywalizacji stanęły przedszkolaki.
 / Fot. PZF RUDA ŚlĄSKA
Podczas oceny pod uwagę wzięto wymogi pocztowo-filatelistyczne projektów, natomiast plastyczka oceniała walory estetyczne, oryginalność pomysłu i dobór technik. Komisja, nie bez problemów wybrała 58 najładniejszych prac, które zostały nagrodzone i wyeksponowane w galerii Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.
 / Fot. PZF RUDA ŚlĄSKA
Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na witrynie internetowej PZF Oddziału w Rudzie Śląskiej: http://www.pzfruda.silesia.pl/
 / Fot. Adam K. Podgórski
Zwycięzcy otrzymają nagrody - upominki filatelistyczne i czekolady. Do Słupi dotrą pocztą. Komisja konkursowa oraz Zarząd Oddziału składają serdeczne podziękowania dla wszystkich opiekunów laureatów konkursu oraz pozostałych uczestników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.