Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10330 miejsce

Ruda Śląska: Dziecko ma swoje prawa

Współautorzy: Barbara Podgórska

Rudzkie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Przystanek" wydało przewodnik dla uczniów, rodziców i nauczycieli pt. "Jestem dzieckiem - mam swoje prawa. Poradnik dla szkół podstawowych i gimnazjów".

 / Fot. Adam K. PodgórskiKsiążeczka, zredagowana według koncepcji Joanny Golicz, niedawno się ukazała, dzięki pomocy partnerskiego Rudzkiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw, Organizacji Pożytku Publicznego.

Poradnik jest częścią projektu o tej samej nazwie, realizowanego przez "Przystanek", w ramach zadania PO FIO. Składa się z części, ogólnej i szczegółowej. W pierwszej przedstawiono ochronę praw dzieci i młodzieży w ujęciu prawa międzynarodowego oraz polskiego. W drugiej zawarto zagadnienia prawne: pochodzenie dziecka; prawa rodzicielskie; utrzymanie dziecka i alimenty; obowiązek szkolny i obowiązek nauki; zdolność prawna i zdolność do czynności prawnych; odpowiedzialność karna i wykroczeniowa nieletnich; dziecko w procesie karnym; praca młodzieży. Ostania część zawiera wykaz krajowych i rudzkich instytucji chroniących prawa dziecka wraz z adresami i danymi kontaktowymi.

Słowo wstępne do poradnika napisał Rzecznik Praw Dziecka RP, Marek Michalak. Tekst popełnił Maciej Makula, sekretarz RSPOP, wstęp stworzył oraz korekty dokonal przewodniczący, Adam K. Podgórski, okładkę zaprojektował i elektronicznie przygotował całość, Marek Podgórski. Grafika na okładce, to dzieło Marka Wacława Judyckiego. Efekt końcowy poradnik zawdzięcza zaprzyjaźnionemu Wydawnictwu KOS z Katowic.
null

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.