Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Dzień Kobiet rudzkich filatelistów

Każda okazje jest dobra, aby mówić o miłości. Nawet Dzień Kobiet. tym razem jednak chodziło o inne o obiekty marzeń i westchnień. W centrum uwagi były bowiem znaczki i eksponaty filatelistyczne.

 / Fot. Adam K. Podgórski
Żeby nie być posądzony o męski, anty-kobiecy szowinizm, zdradzamy bez bicia, że tematykę i czas spotkania narzuciła panująca rudzkim „znaczkowcom” Jadwiga Ostraszewska, prezeska Oddziału PZF.
 / Fot. Adam K. PodgórskiTo z jej majestatycznej woli do pensjonatu „Maryla” przybyli filateliści, żeby wysłuchać znakomitej prelekcji nt. Budowa i ocena filatelistycznych eksponatów młodzieżowych. Gwoli prawdzie, trzeba przyznać, że przyszły również przedstawicielki płci pięknej, obdarowane przez kolegów bombonierkami i tulipanami.


 / Fot. Adam K. PodgórskiInstruktaż poprowadził znakomicie Andrzej Słodziński, sędzia filatelistyczny I klasy, sędzia filatelistyczny FEPA (Federacji Stowarzyszeń Filatelistycznych), właściciel wyjątkowego eksponatu filatelistycznego „Impresje mostowe”, pokazywanego i nagradzanego podczas niezliczonych wystaw.


 / Fot. Adam K. PodgórskiPiszącym niniejsze słowa nie przychodziło dotąd do głów, jak poważnym wyzwaniem jest tworzenie eksponatu (zbioru, kolekcji) filatelistycznego, którego właściciel aspiruje do uczestniczenia w krajowych, czy nawet międzynarodowych prezentacjach. Ile jest wymogów szczegółowo narzuconych przez regulaminy polskie i międzynarodowe i ile wreszcie elementów (pisanych i niepisanych) biorą pod uwagę sędziowie.


 / Fot. Adam K. PodgórskiOświeceni, zamierzamy zapisać się na stare lata do PZF i niezwłocznie przystępujemy do tworzenia własnej kolekcji. Zapewniamy – unikatowej! Za kilka miesięcy sami się, szanowni państwo, przekonacie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.