Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska. Dzień z „Amazonkami”

Współautorzy: Barbara Podgórska

39 osób, głównie kobiet, uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez Rudzkie Stowarzyszenie Amazonek „Relaks”, w ramach Dnia Otwartego. Wszystko dlatego, że październik jest Miesiącem Walki z Rakiem.

 / Fot. Adam K. PodgórskiUczestnicy wysłuchali prelekcji psycholog Karoliny Husakovej oraz dra Tomasza Rutkowskiego z Centrum Onkologii w Gliwicach. Stworzono także możliwość konsultacji indywidualnej i przeprowadzenia badania przez lekarza. Członkinie Amazonki (w Rudzie jest ich 101) odpowiadały na wszystkie pytania dotyczące profilaktyki raka piersi oraz celów i działalności Stowarzyszenia.

 / Fot. Adam K. PodgórskiRSA „Relaks” istnieje już od 1997 roku, W 2000 roku uzyskało osobowość prawną i prowadzi szeroka, bogata działalność, skrzętnie dokumentowana w pokaźnej grubości kronice.

- Pięć dni temu otrzymaliśmy radosną widomość z sądu rejestrowego o nadaniu nam statusu organizacji pożytku publicznego – raduje się prezeska, Teresa Wilczek.

Krystyna Grunszel. natomiast zapowiada, że w każdy piątek od 14 października do 16 grudnia w godz. 15.30 – 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Oddziałów Młodzieży Powstańczej nr 14, w dzielnicy Kochłowice, będą prowadzone bezpłatne warsztaty simowskie, w ramach programu wsparcia dla rodzin i opiekunów osób z chorobą nowotworową.

Zapisy: tel. 505 013 823 lub 32 340 51 00 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 12.00. Bliższe informacje: www.amazonkiruda.pl.tl

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.