Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Eko-Walentynki z bateriami w Kinie "Patria"

Współautorzy: Barbara Podgórska

Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych „In-ni” oraz Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew zorganizowały ekologiczne walentynki w nowobytomskim Kinie „Patria”.

 / Fot. Krzysztof KasprzykPo raz pierwszy dzień zakochanych w Rudzie Śląskiej upływał pod hasłem „Kocham recykling”. Akcję ekologiczno-walentynkową wymyślił Dominik Dobrowolski wrocławski ekolog i podróżnik, pasjonat i popularyzator idei recyklingu, znany nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

 / Fot. Adam K. Podgórski- Kino oferowało zakochanym dwa tytuły filmowe: „Kobiety z 6. piętra” i „Jeden dzień”. W cenie podwójnego biletu były walentynkowe koktajle. Niezależnie od tego, każda osoba lub zakochana para, która przyniosła do „Patrii” przynajmniej siedem (bo to szczęśliwa liczba) zużytych baterii w podzięce dostała dużego, walentynkowego lizaka, w kształcie czerwonego serca.

 / Fot. Adam K. Podgórski- Prosiliśmy zakochanych, aby zrobili coś dobrego z miłości dla Ziemi - mówi Sebastian Brudys z RTPD. - Więc zrobili. Barbara przyniosla aż 98 baterii. - Pochodziłam po sąsiadach w pięciu klatkach mojego bloku i… się nazbierało! Lizaki wezmę tylko trzy, dla moich dziewczynek.

 / Fot. Krzysztof Kasprzyk- Pierwszy raz zbierałem baterie, a to wcale nie takie łatwe - wyjawia Marek. 0 Dotąd bezmyślnie wyrzucałem je na śmietnik, ale już nigdy więcej tego nie zrobię. Od dnia zakochanych wiem, że trzeba je zbierać i odpowiednio neutralizować, aby nie szkodzić przyrodzie.

Krzysztof Kasprzyk, koordynujący akcję - zabawę z ramienia „In-nych” twierdzi: - To był wystrzałowy temat walentynkowy. Myślę, że tę inicjatywę będziemy powtarzali corocznie. Teraz nie mieliśmy zbyt wiele czasu na odpowiednie przygotowanie się, ale za rok, mądrzejsi o doświadczenia, zmoblilizujemy się jak należy i odpowiednio wcześniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Może ktoś wymyśli zbieranie przepalonych żarówek, nie mam gdzie ich wyrzucać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.