Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Festyn pod znakiem magnolii

40 lat minęło jak z bicza trząsł... Melodia i słowa z popularnego serialu rozbrzmiewały wczorajszym popołudniem w Miejskim Przedszkolu nr 24 w Halembie.

 / Fot. Anna Jach / Fot. Anna Jach
Okazja była odpowiednia i wyjątkowa – 40 urodziny znanej i zasłużonej. rudzkiej placówki przedszkolnej. Dlatego przedszkolaki z opiekunkami zorganizowały gwarny i kolorowy festyn. Mimo zimna, pogoda jednak dopisała, więc nastroje przynajmniej były gorące. Oprócz dzieci przyszło liczne grono rodziców, z których większość chodziła niegdyś do tego przedszkola oraz rodziców rodziców, czyli dziadków, którzy wysyłali tu swoje pociechy, 40, 30 i 20 lat temu.
 / Fot. Anna Jach
Przybyla Grażyna Dziedzic, prezydent miasta, i wiceprezydent Anna Krzysteczko... absolwentka! Z zaciekawieniem oglądnęły popisy grupowe i indywidualne występy.
 / Fot. Anna Jach
Potem Grażyna Dziedzic i dyrektorka Bronisława Rostek z dzieciakami zasądziły dla uczenia jubileuszu magnolie japońska. Drzewko dostarczył Adam K. Podgórski, przewodniczący Rudzkiego Stowarzyszenia Przyjaciół Drzew.
 / Fot. Anna Jach
Na stoisku stowarzyszanie rozdawano wydawnictwa ekologiczne i turystyczne, „smycze” na klucze i telefony, długopisy i lizaki.
 / Fot. Anna Jach / Fot. Anna Jach
Przez całe popołudnie odbywały się też liczne atrakcje: występ cheerleaderek z zespołu Gwiazda, zabawy z wodzirejem, dyskoteka, malowanie buziek, zabawy z balonikami, gry zręcznościowe. Funkcjonował dmuchany zamek, stoisko z gadżetami oraz przedszkolna gastronomia serwująca specjały: żurek Szefowej Kuchni, hot-dogi, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, śląskie kołocze i torty. Dochód przeznaczony był na wsparcie przedszkola.

W holu przedszkola zaprezentowano również stare kroniki i zdjęcia, na których wiele dorosłych ze wzruszeniem się odnajdywało.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wspaniały materiał, piękne zdjęcia, z przyjemnością przeczytałem...Zdecydowanie piąteczka się należy. Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.