Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24205 miejsce

Ruda Śląska: Giną rudzkie zabytki

Na naszych oczach nieustannie niszczone są zabytki kultury materialnej miasta. Ruda Sląska traci kolejne atrakcje architektoniczne i postindustrialne. Nie ma ich w przewodnikach turystycznych po Śląsku. Nikt nie czuje się winny.

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiW Rudzie Śląskiej trwa międzynarodowa konferencja „Brownfields Days”, poświęcona koncepcjom rewitalizacji zdewastowanych terenów poprzemysłowych. Wczoraj uczestnicy zwiedzali pozostałości po dawnej koksowni w Orzegowie.

Byłem tam kilkanaście minut przed wycieczką. Zauważyłem kilku mężczyzn, rozbijających przecinakami i młotkami bryły świeżo rozwalonej ściany. Powiedzieli, że mur zburzyła fadroma.

Teren koksowni objęty jest nadzorem konserwatorskim. Nie winię Miejskiego Konserwatora Zabytków za niedopilnowanie obiektu. On sam niewiele zdziała. Brakuje aktywności miejskich służb porządku publicznego i pomysłu jak zaradzić dewastacjom. W Chebziu, Orzegowie i w innych miejscach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie mam czasu, tyle zajęc. Dopiero "wyrobilem" się ze sprawozdaniami obu strowarzyszen do KRS, ministerstw, organow nadzoru, US. 500 moj material musialby byc o biurokaracji, ktora zabija organizacje pozarządowe. Pyrsk - Adam
17 marca bodaj będzie jeszcze jedna rocznica, 2 lata mojej obecnosci na W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adasiu przygotuj hitowy 500.artykuł.To jeszcze tylko 16 testów i świętujemy w Ojcowie.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.