Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska gotowa do wyborów

Współautorzy: Barbara Podgórska

Przez ostatnie tygodnie najbardziej zajętym człowiekiem w Rudzie Śląskiej był Andrzej Piotrowski. Jakby to patetycznie nie brzmiało, to on szykował rudzianom wybory.

Herb Rudy Śląskiej / Fot. UM Ruda ŚląskaW cieniu hałaśliwej kampanii wyborczej, szumnych konwentów, emocjonujących spotkań wyborczych, sporów i połajanek toczyła się żmudna praca nad tworzeniem obwodowych komisji wyborczych, których w Rudzie Śląskiej powstało aż 80, w tym 75 stałych, nad kompletowaniem ich składów, szkoleniami, instruktażami, wyznaczaniem i przygotowaniem lokalów wyborczych.

Odpowiadał z to Andrzej Piotrowski, występujący w podwójnej roli. Raz jako przewodniczący powołanego przez prezydenta Andrzeja Stanię Zespołu do Organizacji Wyborów w Rudzie Śląskiej, po wtóre, jako pełnomocnik Okręgowej Komisji Wyborczej w Katowicach. - W sobotę, o godzinie ósmej rano odpalamy - informuje żartobliwie Piotrowski. - Pełna mobilizacja. Jedenaście samochodów będzie rozwoziło wyposażenie i materiały do komisji. Pracę rozpocznie blisko tysiąc osób, w tym 800 zasiadających w komisjach. Każdy ma coś ważnego do zrobienia. I to zrobi!
Na stronach internetowych Urzędu Miasta Ruda Śląska, w Biuletynie Informacji Publicznej (www.rudaslaska.bip.info.pl) mieszkańcy miasta znajdą wszelkie potrzebne na czas wyborów wiadomości.

Co, kto, gdzie, kiedy, jak? W zakładce WYBORY 2010 zamieszczono między innymi: listę kandydatów na Prezydenta RP, listę kandydatów na senatora RP, wykaz obwodowych komisji wyborczych i godziny ich otwarcia, informacje o ważności oddanych głosów, wykazy członków komisji, komunikaty w sprawie spisów wyborców, pełnomocnictw, zaświadczeń o prawie do glosowania. Także niezwykle istotną informację o ułatwieniach przy głosowania dla osób niepełnosprawnych, chorych i w podeszłym wieku. W tej kwestii w "Wiadomościach Rudzkich" ukazał się też specjalny komunikat prezydenta miasta, zapewniający, że w niedzielę, w godzinach od 6 do 20, osoby starsze i niepełnosprawne znajdą możliwość bezpłatnego transportu do miejsc do glosowania. Wystarczy zadzwonić pod darmowy numer telefonu 800 158 800, do stanowiska w miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego, by specjalnie wyposażone pojazdy dotarły do potrzebujących.

W piątek odnotowano w urzędzie kumulację odwiedzin osób pragnących pobrać zaświadczenia o prawie do glosowania poza Ruda Śląską. Łącznie zażyczyło go sobie ponad tysiąc stu mieszkańców, zamierzających spędzić weekend poza swoim miejscem zamieszkania, ale jednoczenie zagłosować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

J.Dob
  • J.Dob
  • 25.10.2010 23:36

Wybory samorządowe 2010 w Rudzie Śląskiej.

Tutaj znajdziesz kompletną listę kandydatów na radnych miasta Ruda Śląska:

http://www.rudzianierazem.pl/wybory-ruda-slaska-2010

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.