Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Idź dalej! Podziel się dobrem, które jest w Tobie

Współautorzy: Barbara Podgórska

Słuchanie tego krążka przysparza siły, nadziei i wiary. Mowa o płycie „V Koncert Poetycki – Idź Dalej”, pod koniec stycznia wydanej przez Kluby Młodzieżowe Stowarzyszenia św. Filipa Nereusza w Rudzie Śląskiej.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPłyta została nagrana podczas przedświątecznego koncertu, 19 grudnia 2010 roku, w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty. Wokaliści i instrumentaliści, muzycy amatorzy znakomicie poprowadzeni przez Dariusza Kowalskiego, przybyłej tłumnie publiczności zaprezentowali wówczas niezwyczajne umiejętności.

Program wieczoru obejmował utwory z repertuaru Marka Grechuty, Starego Dobrego Małżeństwa i Wolnej Grupy Bukowina, piosenki do tekstów m.in. Agnieszki Osieckiej, Antoniny Krzysztoń, Wojciecha Młynarskiego, Kayah. Spośród autorów muzyki warto wymienić Gorana Bregovicia, Przemysława Gintrowskiego, Andrzeja Zielińskiego i Wojciecha Kilara. Tytuł płyty pochodzi od tytułu „sztandarowego” utworu, do którego słowa i muzykę stworzył Dariusz Kowalski, na co dzień sekretarz stowarzyszenia.

 / Fot. Adam K. PodgórskiZarówno koncert, jak i płyta mogły się urzeczywistnić dzięki uczestnictwu w projekcie publicznym „Dobro-czynni”, skierowanym na wspieranie rozwoju oraz aktywizację dzieci i młodzieży ze świetlic socjoterapeutycznych i klubów młodzieżowych, dofinansowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Katowicach. - Płyta zostanie rozpowszechniona w środowiskach rówieśniczych organizatorów i wykonawców koncertu wraz z zachętą, by odważnie realizowali oni swoje marzenia i dzielili się z innymi dobrem, jakie mają w sobie – zapowiada Dariusz Kowalski.

Oby więcej tak pięknych pod względem artystycznym i tak pożytecznych społecznie inicjatyw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.