Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23040 miejsce

Ruda Śląska: Inauguracja Rudzkiej Jesieni Kulturalnej

Wczoraj uroczyście zainaugurowano XXIII Rudzką Jesień Kulturalną. To od bez mała ćwierćwiecza, prawdziwa uczta kulturalna, osładzająca chandrę i szarość, kojarzoną z porą roku.

 / Fot. Barbara Podgórska
Wprawdzie wiele imprez odbywa się już od początku miesiąca, ale na najważniejsze wydarzenie muzyczne każdej jesieni, na koncert powitalny, przyszedł komplet publiczności.
 / Fot. Barbara Podgórska / Fot. Barbara Podgórska
Koncert, w wykonaniu uczniów i wykładowców Zespołu Szkól Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej nosił tytuł „Impresje muzyczne”. Był naprawdę znakomity, ze względu na umiejętności, talenty i pasje wykonawców oraz przez kunszt pedagogiczny i wychowawczy ich nauczycieli.
 / Fot. Barbara Podgórska / Fot. Barbara Podgórska
Utwory z rożnych epok i stylów: Mozart, Vivaldi, Beethoven, Chopin, polskie mazurki i amerykański folk, instrumentalnie i wokalnie, na fortepianie, trąbce, klarnecie, klawesynie, akordeonie i na czym tylko jeszcze można zagrać. I zaśpiewać.
 / Fot. Barbara Podgórska / Fot. Barbara Podgórska
Finał w wykonaniu big-bandu, założonego przez Mirosława Krause, porwał publiczność, która zmusiła muzyków do „dokładki” i bisowania.
 / Fot. Barbara Podgórska
Uroczystej inauguracji dokonała Anna Krzysteczko, zastepczyni prezydent miasta. Obecny był Jarosław Wieszołek, przewodniczący Rady Miasta i Cecylia Gładysz, przewodnicząca Komisji Kultury RM. Władze miasta ufundowały dla szkoły dwa nowe saksofony. Dar przyjęto z wielką radością.
http://d.wiadomosci24.pl/g2/pdf/76_2af3eaf8e89ec5897f85a1ad3503c409.pdf
Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej UM w Rudzie Śląskiej, jest zadowolony z bogatego i urozmaiconego doboru imprez, które przez trzy miesiące zostaną zaoferowane rudzianom i mieszkańcom miast ościennych. W ich realizację włączyły się trzy rudzkie domy kultury, Dom Kultury IN-NY, sieć miejskich bibliotek, różnorodne formacje artystyczne, zespoły, grupy wykonawcze, organizacje i indywidualni twórcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.