Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Jan Wyciślik wystąpi w Kochłowicach

Współautorzy: Barbara Podgórska

Jan Wyciślik, artysta scen operetkowych Wiednia i Linzu da koncert w Rudzie Śląskiej

 / Fot. Genis Loci- Pochodzący z Kochłowic, znakomity tenor Jan Wyciślik, pojawi się niebawem w swojej rodzinnej dzielnicy – informuje Magdalena Hadała. - Będzie promował swoją najnowszą płytę „Gwiżdżę na wszystko”, zawierającą europejskie piosenki z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, a dochód ze sprzedaży płyt Jan Wyciślik przeznaczy na działalność organizacji pozarządowej - Stowarzyszenia Genius Loci – Duch Miejsca. Stowarzyszenie od kilku lat angażuje się z powodzeniem na rzecz popularyzacji historii i kultury Górnego Śląska.

- Będzie to koncert wyjątkowy – przekonuje Przemysław Noparlik ze Stowarzyszenia Genius Loci. - Usłyszymy największe przeboje filmowe i kabaretowe lat 20-tych i 30-tych minionego stulecia. Dla niektórych będą muzycznym wspomnieniem młodości, dla innych - specyficzną lekcją historii sztuki muzycznej i wokalnej.

Koncert z towarzyszeniem zespołu Maes Trio odbędzie się 28 października o godzinie 18. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej, przy ulicy Oświęcimskiej 90. Impreza jest wpisana w kalendarza Rudzkiej Jesieni Kulturalnej, a honorowy patronat objęła Grażyna Dziedzic, prezydent Miasta Ruda Śląska.

Wykonań Jana Wyciślika można już teraz posłuchać na MySpace: http://www.myspace.com/janwyc.
Rezerwację bezpłatnego zaproszenia można zgłaszać na adres mejlowy: geniusloci@op.pl.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.