Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Janusz Koryl gościem w Saloniku Artystycznym

Janusz Koryl, poeta i prozaik, był gościem Dyskusyjnego Klubu Książki „Dialog” i Klubu Literackiego „Barwy”.

 / Fot. Adam K. Podgórski
Debiutował w roku 1980 na łamach miesięcznika „Prometej”. Jest autorem kilkunastu zbiorów wierszy, zbioru reportaży o skazanych „Obłoki za kratami” i powieści: „Zegary idą do nieba” „Śmierć nosorożca”, „Sny”, „Ceremonia”, „Urojenie”
Laureat wielu ogólnopolskich konkursów literackich. W literaturze najbardziej ceni rzetelność, odkrywczość i umiejętność interesującej narracji. Za swoje pisarskie motto uważa opinię Gabriela Garcii Márqueza: „Każda dobra powieść powinna być poetyckim przetworzeniem rzeczywistości”
 / Fot. Adam K. Podgórski
Spotkanie prowadziła Danuta Dąbrowska-Obrodzka.
 / Fot. Adam K. Podgórski
- Spotkanie z Januszem Korylem przebiegało w przemiłej poetyckiej atmosferze i przestrzeni kryminału – zapewnia znana rudzka poetka, animatorka kultury. - Rozmawialiśmy o poezji, i prozie o kunszcie pisarskim, i bohaterach literackich, o reportażu i literaturze.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Zwieńczeniem spotkania było złożenie przez pisarza na portrecie, namalowanym przez Jerzego Obrodzkiego. Potem przyszła pora na autografy.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Odtąd w wyjątkowej galerii gości „Dialogu” i „Barw” wiszą sportretowani: Janusz L. Wiśniewski, Izabela Sowa, Tadeusz Kijonka, Marta Fox, Marian Kisiel, Teresa Oleś-Owczarkowa, Maciej Szczawiński, Katarzyna Enerlich i Janusz Koryl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.