Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10361 miejsce

Ruda Śląska: Jasełka dla babć i dziadków

Nie od dziś wiadomo, że największymi amatorami sztuk scenicznych są babcie i dziadkowie. Zwłaszcza, kiedy chodzi o popisy teatralne ich oczek w głowie – wnucząt.

 / Fot. Adam K. Podgórski
W Miejskim Przedszkolu nr 24 w Rudzie Śląskiej Halembie przedszkolaczki – starszaczki z grupy Biedronek zaprosiły najbliższych na przedstawienie jasełkowe. Spryciuszki, upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu. I tradycji świąteczno-noworocznej stało się zadość i dziadkowie zostali uhonorowani przed ich styczniowymi świętami, o co być może byłoby niełatwo z uwagi na rozpoczynające się od poniedziałku ferie.
 / Fot. Adam K. Podgórski
A tak przyszli wielką gromadą, posłusznie przynosząc domowe łapcie, aby podziwiać popisy maluchów, które z przejęciem odgrywały swe role, niekiedy wprowadzając dodatkową dramaturgię, przez niespodziewane zwroty akcji, nieprzewidziane w scenariuszu. Wszystko przez tremę albo przejęcie aktorów i nadmiar wewnętrznej motywacji. Ale nad tym, aby wszystko szczęśliwie się powiodło czuwały czujnie panie: Dominika Jeliczek i Katarzyna Melcher.
 / Fot. Adam K. Podgórski
A było co oglądać i podziwiać, bo i stroje były prześliczne ( w tym wielka zasługa babć) i kwestie w większości przypadków wyuczone i przećwiczone przed starzykami.
 / Fot. Adam K. Podgórski
W pokłonie do betlejemskiego żłobka oprócz pasterzy i trzech magów wybrały się liczne postacie z bajek. Byli więc: Kopciuszek, Pszczółka Maja, Sierotka Marysia, Czerwony Kapturek, kłamczuszek Pinokio, Rybak (ten od złotej rybki), Dziewczynka z Zapałkami i Calineczka. Chór przeuroczych anielic intonował kolędy.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Na koniec dzieci wręczyły swoim ukochanym dziadkom laurki i własnoręcznie zrobione upominki z kartoników. Potem wszyscy raczyli się kompotem, kawą, herbatką i słodkimi ciasteczkami.
 / Fot. Adam K. Podgórski
 / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.