Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4970 miejsce

Ruda Śląska: Jedna kropla księżyca. Wernisaż Zofii Suzdalcew

W Filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż tyskiej artystki Zofii Suzdalcew. Wieczór nosił nazwę: Barwy i słowa. Otwierał wystawę prac malarskich i instalacji dekoracyjnych.

 / Fot. Bronisław Wątroba / Fot. Bronisław Wątroba
O zorganizowania wystawy zabiegało stowarzyszenie kulturalno-przyrodnicze: Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew. Ekspozycję przygotowała Bożena Jasnowska. Wśród gości znaleźli się: Marek Wacław Judycki, Ryszard Til, Ewa Prochaczek, Bronisław Wątroba, Sabina Pasoń i przedstawiciele Grupy Janowskiej oraz szereg innych osób o artystycznej wrażliwości.
 / Fot. Barbara Podgórska
Spotkanie z autorką poprowadził Adam K. Podgórski, prezentując jej osobę i dokonania. Następnie Zofia Suzdalcew przedstawiła kilka własnych wierszy, o głębokiej wrażliwości i zróżnicowanej estetyce. Młodzieńcze „krople księżyca” dość mocno kontrastowały w wyznaniami dojrzałej kobiety o ”strądziałej duszy”, która „na schodach, między piętrami próbuje poukładać swoje życie".
 / Fot. Bronisław Wątroba
O przeczytanie jednego z wierszy poprosił Marek Judycki i... uczynił to jak na mistrza przystało, choć utwór wybrano na chybił trafił. a o przygotowaniu interpretacji jakimkolwiek, nie było mowy.
 / Fot. Barbara Podgórska / Fot. Bronisław Wątroba
Zofia Suzdalcew okazała się również znakomita we władaniu mową zależną. W precyzyjnych, ale nienużących ujęciach przemijanych chwil, w oddawaniu epizodycznych, wrażeń czy relacji z... nocy z wnuczką. Dla niej cudownej, dla słuchaczy... koszmarnej.
 / Fot. Bronisław Wątroba
Niespodziankę dla artystki i gości przygotowali uczniowie Rudzkiej Państwowej Szkoły Muzycznej. Młodzi gitarzyści: Oliwia Tomas, Roksana Sihaniuvong i Jakub Chrzan, zaprezentowali swe niebagatelne umiejętności w autorskich minirecitalikach obejmujących utwory różnych gatunków i epok.
 / Fot. Bronisław Wątroba
Po krótkim wprowadzeniu do wystawy malarstwa, na której znalazły się przedstawiania zarówno kompozycji kwiatowych, martwych natur, pejzaży, jak i płócien o treści dramatycznej, zwianych z przeżywaną chorobą, nastąpiły chwile osobistych rozmów i komentarzy.
 / Fot. Bronisław Wątroba
Bronisław Wątroba, wręczając bohaterce wieczoru tomik swoich poezji, zaprosił ją do współpracy z Asocjacją M+B+P18. Interesujące propozycje kontaktów artystycznych padły również z ust Ewy Prochaczek i Sabiny Pasoń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.