Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17449 miejsce

Ruda Śląska: Jolanta Kwaśniewska i kobiety w roli głównej

Współautorzy: Barbara Podgórska

W nowobytomskim Miejskim Centrum Kultury odbyła się w piątek, 9 marca, konferencja „Kobieta w roli głównej”. Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej oraz gość honorowy, Jolanta Kwaśniewska zachęcały panie, by zostały reżyserkami własnego życia.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPrzyszło ponad 300 przedstawicielek najrozmaitszych środowisk: samorządu, nauki, kultury i biznesu województwa śląskiego, aby „wziąć sprawy w swoje ręce”. Na powitanie wszystkie otrzymały upominki ufundowane przez organizatorów: Urząd Miasta i Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej oraz Fundację Dress for Success Poland. Mężczyźni, w tym niżej popisany, prezentów żadnych nie otrzymali, czym zdobyli potwierdzenie powszechnej prawdy, że równości płci nie ma.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Spotkanie poprowadziła Iwona Bagińska, dyrektorka PUP, prezentując pewne zapisy raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Powiedziała, że w statystykach osób bezrobotnych PUP w Rudzie Śląskiej 59 proc. to kobiety. Liczba bezrobotnych kobiet wzrosła o 15 proc., podczas gdy liczba bezrobotnych mężczyzn tylko o 1 proc.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPotem nastrojową i okolicznościową piosenkę zaśpiewała „kobieta sukcesu” Barbara Beuth, która za chwilę, wraz z Mirosławą Szyszło, Krzysztofą Filipiak i Katarzyną Bożyczką wzięła udział w panelu dyskusyjnym, prowadzonym przez Marlenę Polok-Kin.

 / Fot. Adam K. PodgórskiW drugiej sesji panelu z udziałem Anny Morajko, Moniki Żywot i Zdzisławy Mrukwy, Joanna Sochacka, prezeska Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej przekonywała: - Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale ryzyko stwarza szansę!

 / Fot. Adam K. Podgórski
- Przedsiębiorcza kobieta to kobieta zaangażowana w życie swojej firmy, rodziny i swojego miasta. Kobieta aktywna, charyzmatyczna i twórcza, która inspiruje. Takich kobiet w Rudzie Śląskiej nie brakuje. Bądźmy najładniejsze, najzgrabniejsze, ale i najskromniejsze - podkreślała prezydent Grażyna Dziedzic.

Gość specjalny, Jolanta Kwaśniewska, zarazem prezeska Fundacji Porozumienie bez Barier poprowadziła warsztaty z zakresu „kreowanie wizerunku zawodowego” z udziałem 20 kobiet zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Podczas wystąpienia stwierdziła, że kobiety nie potrafią rozmawiać o pieniądzach, dlatego ich płace są o 15 -20 proc. niższe niż mężczyzn o tych samych kwalifikacjach i wykształceniu. Godząc się na to, pobierają w skali roku o 2 pensje miesięczne mniej. - To haniebne! - uznała prezydentowa. Zauważyła też, że mało jest kobiecej solidarności oraz wezwała kobiety, którym się powiodło, by zostały mentorkami innych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Małgorzata Szymańczyk
  • Małgorzata Szymańczyk
  • 13.03.2012 10:40

Pan Adam zawsze ciekawie relacjonuje wszystkie wydarzenia:) A przede wszystkim solidnie, a to coraz większa rzadkość w dzisiejszym świeci mediów. Na jego artykuły można się powoływać i ma się 100% pewność, że informacje w nich podane, są pewne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 12.03.2012 18:16

Pseudo damulka .....

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jola chyba stosuje Q10? Nic a nic się nie starzeje?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa relacja !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.