Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11629 miejsce

Ruda Śląska. Jolanty Szostak: "Między człowiekiem a naturą"

Współautorzy: Barbara Podgórska

Muzeum Miejskie w Rudzie Śląskiej zaprasza na wystawę malarstwa i rysunku Jolanty Szostak: "Między człowiekiem a naturą". Wernisaż wystawy odbędzie się 16 marca 2012 r. o godzinie 17.

 / Fot. Jolanta SzostakTowarzyszyć nu będzie recital uczniów Szkoły Muzycznej Veno's Studio. W informacji udostępnionej przez Jolantę Szostak czytamy, że urodziła się, wychowała i mieszka w Rudzie Śląskiej. Już od dziecka ujawniała swoje zamiłowanie rysunkiem, czy malarstwem. Rodzice musieli uważać na rzeczy pozostawione w jej zasięgu, gdyż wykorzystywała twórczo każdą powierzchnię.

Po ukończeniu LO im. A. Mickiewicza w Rudzie Śląskiej chciała zostać przedszkolanką, lecz zwyciężyła pasja i zainteresowanie malarstwem. Ukończyła policealne studium zawodowe o kierunku reklama handlowa. Życie napisało jednak inny scenariusz. Przez lata pracowała. jako księgowa. Jednakże poszerzała wiedzę i umiejętności uczestnicząc w zajęciach na Studium Sztuki Sakralnej w Katowicach.

Niezwykle ciekawym doświadczeniem dla niej było zaangażowanie się w akcję Jolanty Kwaśniewskiej „Motylkowe szpitale”. Jeździła po pracy do bielszowickiego szpitala dziecięcego, by ubarwić tamtejsze ściany bajkowymi obrazami.
Ważnym momentem w życiu artystki było podjęcie trudnej decyzji odejścia z pracy, nie dającej satysfakcji ani możliwości rozwoju. To jednak dzięki tej decyzji mogła w końcu wykorzystać czas na działalność artystyczną.

Najbliżsi oceniają Jolantę, jako osobę uparcie dążącą do celu, która dzięki pasji potrafi stawić czoło monotonii życia. Wystawa będzie pokazywana od 16 do 30 marca 2012 r.

 / Fot. Jolanta Szostak / Fot. Jolanta Szostak / Fot. Jolanta Szostak / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Jolanta Szostak


Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.