Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14542 miejsce

Ruda Śląska: Konkurs plastyczny im. Juliusza Marcisza

Stowarzyszenie "Barwy Śląska" i Śląski Park Przemysłowo-Technologiczny organizują II edycję Konkursu Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza. Inspiracją dla twórców jest w tym roku hasło "Pamiętajcie o ogrodach - Raj i ogrody Europy".

"Familoki" / Fot. Janusz BartoszekCelem przedsięwzięcia jest popularyzacja śląskiej kultury, tradycji, obyczajów i historii. Propagowanie twórczości artystów intuicyjnych, amatorów, malarzy nieprofesjonalnych i twórców „Dnia Siódmego”, a także upowszechnienie malarstwa i innych form sztuki jako możliwości twórczego spędzania czasu, jak i promocja kolekcji "Barwy Śląska"- największego w kraju zbioru prac twórców amatorów.

W Konkursie mogą brać udział wszyscy posiadający uzdolnienia plastyczne poza uczniami, studentami i absolwentami Szkół Plastycznych. Kontynuacja Konkursu Plastycznego im. J. Marcisza nestora i prekursora śląskich malarzy amatorów jest znakomitą okazją do przypomnienia tej znaczącej dla śląskiej kultury postaci powstańca- malarza. Tematyka Konkursu nawiązuje z kolei do inicjatywy „Katowice- Miasto Ogrodów” Impreza jest kolejną możliwością pokazania bogactwa duchowego i kulturowego mieszkańców Śląska.

Prace plastyczne w dowolnej technice można składać w siedzibie Stowarzyszenia Barwy Ślaska w Rudzie Ślaskiej-Halembie na ul.Młyńskiej 16 do dnia 15 sierpnia 2011 r.Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 1 września 2011 r. na otwarciu wystawy pokonkursowej w siedzibie Ślaskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Rudzie Ślaskiej ul.Szyb Walenty 26.Wystawa prac będących plonem II -go Konkursu Sztuki Intuicyjnej im.J.Marcisza trwać będzie do końca września bieżącego roku.Szczegóły i warunki uczestnictwa znajdują się w załączonym Regulaminie (dokument PDF).

Regulamin konkursuWybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

aoni mowo
 • aoni mowo
 • 23.06.2011 21:46

czy rozmiar prac jest dowolny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak się sklada,że znamy Janusza, znamy Pana Trefonia, znamy Barwy Śląska i znamy wielu malarzy slaskich , których obrazy sa w zbiorach tej znakomitej i wielkiej kolekcji. Dlatego z calym przekonaniem polecamy ten konkurs, także ze względu na osobę Marcisza, ktorego slawa jest znaczna! Pyrsk, Ludkowie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iza
 • Iza
 • 11.06.2011 10:50

Bardzo dobry pomysł na promocję śląska! Biorąc pod uwagę moje uzdolnienia artystyczne, też pewnie wezmę udział w konkursie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta M.
 • Marta M.
 • 11.06.2011 09:43

Bombowo :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dominika Mach
 • Dominika Mach
 • 10.06.2011 22:06

Myślę, że to bardzo dobry pomysł, pomaga on w promowaniu kultury naszego regionu, a także daje szanse malarzom na pokazanie swoich umiejętności. Nie mogę się doczekać prac! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin Jaskółka
 • Marcin Jaskółka
 • 10.06.2011 18:24

Śląska kultura, tradycje, obyczaje i historia, a wszystko to w rękach malarzy. Będzie ciekawie ! CZEKAMY NA WYSTAWY !! ~~

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz Iwan
 • Mateusz Iwan
 • 10.06.2011 18:06

Świetny pomysł na promowanie malarstwa i sztuki oraz kultury regionu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry pomysł;)) Kochajmy nagie ogrody w kwiatach! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.