Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Konkurs poetyki im. Norberta Bonczyka po raz siódmy

Współautorzy: Adam Podgórski

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rudzie Śląskiej odbyła się siódma edycja Regionalnego Konkursu Poetyckiego w Gwarze Śląskiej im. ks. Norberta Bonczyka

 / Fot. Adam K. Podgórski- Organizujemy konkurs nieprzerwanie od 2005 roku – informuje Krystian Gałuszka, dyrektor biblioteki. - Kilkuletnia praktyka wykazała, że pomysł okazał się nad wyraz trafionym, gdyż nie tylko znaleźli się twórcy, ale - co jest nie mniej ważne - odbiorcy, żywo zainteresowani tego typu poezjowaniem.

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiJak co roku w listopadzie zebrali się uczestnicy poetyckiej rywalizacji. Po raz pierwszy nie na podsumowaniu, ale na turnieju poetyckim.. Nie było jury, a rolę oceniających wzięli na siebie wszyscy obecni. Każdy miał do dyspozycji jeden glos, zgodnie z uchwalonym ad hoc, ale demokratycznie, regulaminem. Przybyło 16 osob. Każdy chętny odczytywał dwukrotnie napisany przez siebie utwór. Potem kolejno, jawnie, każdy wymieniał swego faworyta.

 / Fot. Adam K. PodgórskiDecyzją większości I miejsce i nagroda przypadła Bernardowi Śmigale za wiersz „Nasz Śląsk”, drugie miejsce Krystianowi Gałuszce za utwór „Miner ballald’s of Kochlowice, III – Adamowi Podgórskiemu za limeryk „Ło sławetnym godulologu"Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.