Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Kopernik i młodzi filateliści

W sobotę, 13 kwietnia Rudzki Oddział Polskiego Związku Filatelistów zorganizował finał miejsko- gminny 51. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego pn. Toruńskie Cosmopolis.

 / Fot. PZF Oddział Ruda ŚląskaJak na tematykę „kopernikańską” przystało, impreza odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej – Wirku. Uczestniczyło 21 młodych filatelistów z Rudy Śląskiej, Zabrza, Bytomia, Gierałtowic i Paniówek.

Tak się składa, że jest to 25. konkurs organizowany przez nasz, rudzki oddział, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia – mówi prezeska, Jadwiga Ostraszewska.

Młodzi filateliści zaliczali test wiedzy o Koperniku, a następnie samodzielnie wykonywali eksponaty wystawiennicze, składające się z trzech kart.

 / Fot. Adam K. PodgórskiNagrody i wyróżnienia wręczali: Anna Krzysteczko, zastępczyni prezydenta Miasta Ruda Śląska oraz Henryk Monkos, prezes Zarządu Głównego PZF.

Konkursowi towarzyszyły wystawy tematyczne walorów filatelistycznych. Działało stanowisko pocztowe, skąd można było wysalać listy albo pocztówki podbite okolicznościowym datownikiem.

Wszystkie osoby otrzymały także pamiątkowe koperty z własną podobizną. Na wzór znaczków spersonalizowanych, mamy więc spersonalizowane koperty. Mała rzecz a i bawi, i cieszy.
 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Panie Adamie ! Opisał Pan niezwykle ciekawy konkurs. Filatelistyka w istocie niesie ze sobą ogrom niecodziennych informacji a do tego najczęściej owiana jest artystycznym duchem. Nie zapomnę, gdy jako bardzo młody człowiek o świecie przyrody dowiadywałem się całkiem sporo właśnie z pocztowych znaczków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.