Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska. Krystyny Działach igłą malowanie

Współautorzy: Barbara Podgórska Adam Podgórski

W Muzeum Miejskim w Rudzie Śląskiej zaprezentowano dorobek artystyczny Krystyny Działach. Wystawa nosi tytuł „Igłą malowane”.

 / Fot. Adam K. Podgórski- Nigdy nie mów: nie potrafię”… Spróbuj! – to credo życiowe i twórcze pani Krystyny, niegdyś mieszkanki Rudy Śląskiej, obecnie mieszkającej pod Norymbergą, w Niemczech. Gościnnie przyjęta przez dyrektorkę muzeum dr Barbarę Nowak oraz komisarz wystawy, Ewelinę Pieczkę, pani Krystyna opowiedziała o swojej przygodzie i dokonaniach w dziedzinie haftu artystycznego i malowania na jedwabiu.

Z tym rodzajem sztuki zetknęła się po raz pierwszy skoczywszy 61 lat życia, w centrum spotkań dla seniorów. Zafascynowały ją szerokie możliwości wyszywania i haftowania na materiałach a także na kartonie. Tą techniką wykonuje rozmaite kompozycje: obrazy, okolicznościowe karty, wzory graficzne.

 / Fot. Adam K. PodgórskiOd dziesięciu lat sama prowadzi kółko malowania na jedwabiu przy Polskiej Misji Katolickiej w Norymberdze. Z rak artystki i jej podopiecznych wychodzą cudowne kompozycje tworzone techniką konturową, akwarelową i solną.


Na wystawę przybyły, mówiąc bez najmniejszej przesady, tłumy znajomych i przyjaciół pani Krystyny, aby obejrzeć jej cudeńka. W podzięce za miłe przyjęcie Krystyna Działach wraz z synem, Piotrem, podarowała muzeum do kolekcji, trzy wyhaftowane wizerunki rudzkich kościołów.

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.