Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Letnie wierszowanie na indiańskiej polanie

W Domu Kultury IN-NY w Kochłowicach trawa akcja półkolonijna „Indiańskie lato 2011”. Kolejne grupy dzieci wesoło i ciekawie spędzają wakacje.

 / Fot. Marek Podgórski Z młodymi „Indianerami” ze szczepu „Kolorowe Plemię”, dowodzonymi przez squaw "Siwowłosą", Brygidę Kiełtykę, spotkała się wczoraj Monika Czoik, autorka wierszy dla dzieci. Razem z radnym Jakubem Wyciślikiem i dziennikarzem obywatelskim Adamem Podgórskim czytali utwory z tomiku „Wierszyki na każdą porę roku”.

Piosenkową wersję „Kolorowego miasta” zaśpiewał zespół „Nienegatywni”. Dzieciarnia żywo  / Fot. Marek Podgórskikomentowała treści wierszy, a następnie narysowała, to co zapamiętała. Wszystkie bez wyjątku prace, kolorowe i spontaniczne, zostały nagrodzone piórami do indiańskiego pióropusza, łakociami i płytkami audio ze scenicznymi przedstawieniami bajek w reżyserii „Cioci Moniki”.

- Zająć naszą hałaśliwą czeredę, to niemała sztuka – skomentował zajęcia Wielki Wódz, Tomasz
Bartniczak, prezes zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych IN-NI, asystując z oddali widowisku, w towarzystwie Rudej Łani i Zwinnej Strzały.

W podzięce goście dostali szamańskie amulety oraz dyplomy przyznające im zaszczytne godności Przyjaciół Indian. Fajek pokoju nie zapalono! Howgk!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Katarzyna Skutnik
  • Katarzyna Skutnik
  • 13.07.2011 17:53

Hej Monika, jak miło widzieć Cie w towarzystwie dzieci plemienia Indian, wśród których pewnie rozpoznałaś buzie z MP 47. Cieszę się, że ciągle się realizujesz i dajesz radość innym Twoimi wierszykami, które są naprawdę wspaniałe i prawdziwe. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dalszych sukcesów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iskierka
  • Iskierka
  • 13.07.2011 14:45

Jak zawsze pełna pomysłów i inicjatyw. Moje gratulacje! Oby jak najwięcej takich inicjatyw.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zoro
  • Zoro
  • 12.07.2011 17:05

Można jeszcze dodać że zdobyła uśmiechem indiańską wioskę... Ogłaszam konkurs... Wymyślamy dla Niej indiańskie imię... Czekam na Wasze propozycje... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zoro
  • Zoro
  • 12.07.2011 16:44

Widzę że Rudzka Żyjąca Poetka nie ma wakacji... ;) pomysłami sypie jak z rękawa... ale to dobrze... najważniejsze są uśmiechy młodych indianerów... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Połamane nogi pozdrawiają Kolorowe Plemię

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stary Osioł pozdrawia Śpiewającą Porzeczkę! Pyrsk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.