Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Letnie wierszowanie na indiańskiej polanie

W Domu Kultury IN-NY w Kochłowicach trawa akcja półkolonijna „Indiańskie lato 2011”. Kolejne grupy dzieci wesoło i ciekawie spędzają wakacje.

 / Fot. Marek Podgórski Z młodymi „Indianerami” ze szczepu „Kolorowe Plemię”, dowodzonymi przez squaw "Siwowłosą", Brygidę Kiełtykę, spotkała się wczoraj Monika Czoik, autorka wierszy dla dzieci. Razem z radnym Jakubem Wyciślikiem i dziennikarzem obywatelskim Adamem Podgórskim czytali utwory z tomiku „Wierszyki na każdą porę roku”.

Piosenkową wersję „Kolorowego miasta” zaśpiewał zespół „Nienegatywni”. Dzieciarnia żywo  / Fot. Marek Podgórskikomentowała treści wierszy, a następnie narysowała, to co zapamiętała. Wszystkie bez wyjątku prace, kolorowe i spontaniczne, zostały nagrodzone piórami do indiańskiego pióropusza, łakociami i płytkami audio ze scenicznymi przedstawieniami bajek w reżyserii „Cioci Moniki”.

- Zająć naszą hałaśliwą czeredę, to niemała sztuka – skomentował zajęcia Wielki Wódz, Tomasz
Bartniczak, prezes zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych IN-NI, asystując z oddali widowisku, w towarzystwie Rudej Łani i Zwinnej Strzały.

W podzięce goście dostali szamańskie amulety oraz dyplomy przyznające im zaszczytne godności Przyjaciół Indian. Fajek pokoju nie zapalono! Howgk!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Katarzyna Skutnik
  • Katarzyna Skutnik
  • 13.07.2011 17:53

Hej Monika, jak miło widzieć Cie w towarzystwie dzieci plemienia Indian, wśród których pewnie rozpoznałaś buzie z MP 47. Cieszę się, że ciągle się realizujesz i dajesz radość innym Twoimi wierszykami, które są naprawdę wspaniałe i prawdziwe. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dalszych sukcesów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iskierka
  • Iskierka
  • 13.07.2011 14:45

Jak zawsze pełna pomysłów i inicjatyw. Moje gratulacje! Oby jak najwięcej takich inicjatyw.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zoro
  • Zoro
  • 12.07.2011 17:05

Można jeszcze dodać że zdobyła uśmiechem indiańską wioskę... Ogłaszam konkurs... Wymyślamy dla Niej indiańskie imię... Czekam na Wasze propozycje... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zoro
  • Zoro
  • 12.07.2011 16:44

Widzę że Rudzka Żyjąca Poetka nie ma wakacji... ;) pomysłami sypie jak z rękawa... ale to dobrze... najważniejsze są uśmiechy młodych indianerów... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Połamane nogi pozdrawiają Kolorowe Plemię

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stary Osioł pozdrawia Śpiewającą Porzeczkę! Pyrsk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.