Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16729 miejsce

Ruda Śląska: Literacki wieczór z Lucyną Kleinert

W zeszły czwartek w Galerii „Krekot” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej, gościła Lucyna Kleinert, pisarka, członkini Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego.

 / Fot. Klaudia Goczok
W roli gospodyni wystąpiła Klaudia Goczok, natomiast spotkanie we włoskich klimatach poprowadził Adam K. Podgorski, przewodniczący Zarządu Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew, z inicjatywy którego autorkę zaproszono do rudzkiej książnicy.
 / Fot. Klaudia Goczok
Głównym powodem wydarzenia była prezentacja nowej ksiązki Lucyny Kleinert – Luci „ Opowieści ascolańskie i inna włoszczyzna”, stanowiącej kontynuację wcześniej wydanego „Dziennika badante czyli Italii pod podszewką”.
 / Fot. Klaudia Goczok
Pierwsza książka cieszyła się sporym, zainteresowaniem wśród miłośników Italii. Autorka opowiada o przepięknym włoskim mieście Ascoli Piceno i urokliwych miasteczkach Marche. Wszystkie te opowieści wplecione są w autentyczny dziennik. W przygotowaniu jest ostatnia część wspomnień pod tytułem „Badante ze Wzgórza Czterech Wiatrów”.
 / Fot. Klaudia Goczok
Lucyna Kleinert jest również autorką wspomnień pod tytułem „ Życiorys PRL- em malowany”, Książka, jak mówi autorka, powstała z potrzeby serca żeby ocalić wspomnienia tamtych już historycznych czasów.
 / Fot. Klaudia Goczok
Aktualnie autorka wróciła do Italii, do Ascoli Piceno, do miasta, które pokochała.. Jednak w dalszym ciągu mieszka także w Chorzowie, dokąd przyjechała przed wielu laty z Krakowa i te trzy miasta są jej miejscem na Ziemi.
Kocha koty i psy. W polskim domu ma 3 koty, a we włoskim pieska o imieniu Billy, który w jej książkach ma na imię Figaro zapożyczone od ogromnego kota, który przychodzi po dachach Ascoli odwiedzać autorkę. Jest miłośniczką włoskiej kuchni, ale nie przedkłada jej nad polską. Stąd kolejny pomysł na książkę. Tym razem kucharską, która będzie stanowić swoisty kucharski dziennik autorki. Przepisy polskie z jej rodzinnego domu „zderzą się” z kuchnią włoską, przygotowywaną przez rodowitego Włocha, z którym Lucyna Kleinert jest związana.
 / Fot. Klaudia Goczok
Prowadzi ona również na stronach internetowych popularny blog pod nazwą „Poza granicami Polski ale nie tylko”.
 / Fot. Klaudia Goczok
Na spotkanie poza licznym gronem uczestników, przybyli również Matylda Milczarek-Klose i Jacek Kordeusz, z Fundacji „Pokolenia”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.