Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11652 miejsce

Ruda Śląska: Łzy na policzku

Józef Lipski, poeta, członek Klubu Literackiego „Barwy” spotkał się wczoraj z sympatykami liryki.

 / Fot. akp
Wieczorek odbył się w Filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Halembie. Prowadziła go Bożena Jasnowska.
 / Fot. akp
Na wstępie zagrały dwa zespoły z Państwowej Szkoły Muzycznej I-go i II-go stopnia w Rudzie Śląskiej: trio smyczkowe i kwartet egzotyczny, wprowadzając nastrojową atmosferę.
 / Fot. akp
 / Fot. akp
Poeta opowiedział o sobie i zaprezentował utwory z autorskiego tomiku pt. ''Ta co stoi obok z kropelką na policzku”, a także nowe wiersze, napisane w ostatnim czasie. Na przybyłych gości, oprócz strawy duchowej czekało także przepyszne ciasto domowej roboty.
 / Fot. akp
Józef Lipski urodził się 1966 r. w Turku (Wielkopolska), mieszka w Rudzie Śląskiej. Po szkole podstawowej naukę kontynuował w szkole zawodowej, a następnie w liceum ogólnokształcącym w Turku. Pisze odkąd pamięta. W liceum stworzył swój pierwszy wiersz o kwiatach. Z wykształcenia górnik. Literacko zadebiutował w 2005 r. w gazecie "Super Express" wierszem pt. "Do drzwi serca bez klamki". Inne wiersze były drukowane w gazecie "Region Śląski" (2010 – 2012). Od 2009 uczestnik spotkań Klubu Literackiego ”Barwy”. W grudniu 2012 w Katowicach ukazał się debiutancki tomik wierszy Lipskiego, pt: "Ta co stoi obok z kropelką na policzku".
 / Fot. akp
Jego wiersze znalazły się też w wydanej przez Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew antologii: Dwie strony wiersza. [Ruda Śląska, 2014]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.