Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25022 miejsce

Ruda Śląska ma swojego Tarzana

Od dzisiaj Ruda Śląska wspomaga finansowo Śląski Ogród Zoologiczny. Miasto adoptowało tygrysa bengalskiego o imieniu Tarzan.

Tygrys Bengalski / Fot. Urząd Miasta Ruda ŚląskaTygrys trafił do chorzowskiego ZOO w kwietniu 2008 roku. Przyjechał tam z Czech. W Chorzowie mieszka także tygrysica, która przybyła nad Wisłę ze Szwajcarii. Oba tygrysy mieszkają razem i pracownicy chorzowskiego ZOO maja nadzieję że para doczeka się potomstwa.

Władze Rudy zdecydowały się na adopcję, by wspomóc chorzowskie ZOO, ale również aby zwiększyć wrażliwość mieszkańców na losy zwierząt. Miasto ma zamiar zachęcić mieszkańców i lokalne firmy do zaopiekowania się kolejnymi zwierzakami z chorzowskiego ZOO. Zostanie przeprowadzonych szereg akcji promocyjnych m.in. w rudzkich szkołach.

- Zdaję sobie sprawę, że wszystkie samorządy mają trudną sytuację finansową, jednak uważam, że wsparcie żyjących w ZOO zwierząt, które są jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych województwa, jest naszą powinnością - zwraca uwagę Andrzej Stania, prezydent Rudy Śląskiej.Podpisanie / Fot. Urząd Miasta Ruda Śląska

Tygrys bengalski

plakat / Fot. Urzad Miasta Ruda ŚląskaTygrysy bengalskie zamieszkują ciepłe, wiecznie zielone lasy liściaste. Można je spotkać w Chinach, Bangladeszu, Nepalu, Bhutanie i zachodniej Birmie. Maja ubarwienie pomarańczowo – brązowe z czarnymi pręgami. Występują również w odmianie bez pręg lub jako tygrysy białe i czarne.

Działacze WWF szacują, że na świecie, na wolności, żyje około 3000-4500 tygrysów bengalskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.