Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20557 miejsce

Ruda Śląska: Na Dzień Ziemi - stworki śmieciorki

Współautorzy: Barbara Podgórska

Pomysłowe i zabawne stworki śmieciorki witają dzieci oraz dorosłych, przychodzących do Przedszkola Miejskiego nr 45 w Rudzie Śląskiej - Bykowinie.

 / Fot. Adam K. PodgórskiWykonano je nieomal wyłącznie ze śmieci, których codziennie pozbywamy się ze swoich domów. A twórcami były oczywiście przedszkolaki, przy zupełnie "nieznacznej" pomocy rodziców.

Pożyteczne przedsięwzięcie edukacyjno-ekologiczne z okazji Dnia Ziemi wymyśliły i przeprowadziły wychowawczynie: Katarzyna Piwowar i Sylwia Ledwoń.

 / Fot. Adam K. Podgórski- Pomysł na śmiesznego Śmieciorka przyszedł mi do głowy podczas zajęć przeprowadzonych w grupie sześciolatków, kiedy uczyliśmy się segregować śmieci – opowiada pani Kasia. – Dlatego ogłosiliśmy konkurs dla dzieci i rodziców. Dzieci robiąc, czy widząc takie stworki uczą się, jak postępować z niepotrzebnymi w domu rzeczami.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPomysł robienia prac z wykorzystaniem surowców wtórnych okazał się bardzo interesujący. Dzieci i rodzice z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy, co doskonale widać po efektach. Do przygotowania stworków rodzice wykorzystali wszystko, co pobudzało dziecięcą wyobraźnię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.