Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska. Nagrodzono pozytywnę energię

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Rudzie Śląskiej na dorocznej, jubileuszowej, bo piątej z kolei gali „Dziękujemy Pozarządowcom 2010”, spotkali się społecznicy i samorządowcy. W mieście działa 215 organizacji pozarządowych.

 / Fot. Adam K. Podgórski37 organizacji, które najmocniej zaznaczyły swoją obecność i działalność dla dobra mieszkańców miasta, otrzymało upominki i dyplomy gratulacyjne, przyznane aż w 14 kategoriach.

Tytuł „Odkrycie Roku” przypadł Stowarzyszeniu Piłki Ręcznej „Grunwald”, za ogromne osiągnięcia sportowe, w tym awans do ekstraklasy w piłce ręcznej mężczyzn. Wyróżnienie w kategorii „Metamorfoza Roku”, za rozwiniecie skrzydeł, przypadło Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek”.

 / Fot. Adam K. PodgórskiDo wyróżnień nominowała komisja złożona z prezydenta miasta, pełnomocnika ds. organizacji pozarządowych oraz szefów wydziałów i jednostek organizacyjnych w Urzędzie Miasta. Po raz pierwszy wniosków o wyróżnienia nie zgłaszały same organizacje, co zostało przyjęte z pewnym zaskoczeniem.

Miasto Ruda Sląska corocznie przeznacza z własnego budżetu kwotę około 10 milionów złotych na wspieranie MGO. To tylko część pieniędzy poza składkami, darowiznami, dotacjami i grantami, które organizacje pozyskują dla realizacji celów statutowych. Ale, choć to kwota znacząca, bardziej istotna jest atmosfera wspierania działalności społecznej i przychylność władz samorządowych wobec niej.

 / Fot. Adam K. PodgórskiDlatego z inicjatywy pozarządowców wręczono prezydentowi Andrzejowi Stani Złoty Certyfikat, nadający godność „Przyjaciela Rudzkich Organizacji Pozarządowych”. Laurki dziękczynne otrzymali: Aleksandra Skowronek, zastępca prezydenta miasta, Mirosława Szołkiewicz - pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych oraz Małgorzata Pietrzyk – inspektor w Referacie Spraw Społecznych. Dostrzeżono również wsparcie radnych: Cecylii Gładysz, Michała Pierończyka i Henryka Piórkowskiego.
 / Fot. Adam K. PodgórskiZ rak Jana Szczęśniewskiego. prezesa Związku Stowarzyszeń Śląski bank Żywności, prezydent Stania przyjął pierwszą,
nadaną z okazji jubileuszu 10. rocznicy istnienia banku, statuetkę „Patrona Samorządowego Śląskiego Banku Żywności”, zdobną w dewizę: Ubi concordia, ibi viktoria.

Pełna lista wyróżnionych organizacji w pliku pdf.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.