Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10587 miejsce

Ruda Śląska: Nauczyciele regionaliści w Muzeum PRL-u

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczyciel „WOM” w Katowicach oraz Fundacja Minionej Epoki wspólnie zaprosili śląskich nauczycieli na spotkanie w bielszowickim Muzeum PRL-u.

 / Fot. Adam K. Podgórski
Hasło spotkania brzmiało: „Edukacja regionalna w Muzeum PRL-u”, a uczestnikom zaprezentowano niebywałe możliwości obcowania z odtworzonymi realiami epoki, która minęła 25 lat temu. Muzeum PRL-u jest placówką o wyjątkowej pozycji w skali regionu i kraju, a jego dorobek coraz bardziej uznawany zarówno przez profesjonalistów, jak i rzesze zwiedzających.
 / Fot. Adam K. Podgórski
O pomyśle zachowania pamiątek po epoce realnego socjalizmu, o trudnościach, o kłopotach, o planach i nadziejach mówiła zajmująco Monika Żywot, prezeska fundacji i dyrektorka muzeum, a po licznych ekspozycjach oprowadzała Barbara Michna, niegdyś nauczycielka historii, jak molo kto kompetentna i przygotowana do prowadzenia lekcji muzealnych.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Członkowie i sympatycy Klubu Nauczyciela Regionalisty oraz inni zainteresowani nauczyciele obejrzeli stale atrakcje muzealne: wystawę Symbole narodowe i wojskowe, Park Pomników, Galerię Plakatów, Kapsułę Czasu, Izbę Pamięci Narodowej, największą na Śląsku wystawę pojazdów militarnych.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Następnie podczas spotkania przy kawie omówiono potencjalne rodzaje lekcji muzealnych realizowanych w muzeum.
 / Fot. Adam K. Podgórski
W części warsztatowej, Małgorzata Łukaszewska, konsultantka RODN „WOM” w Katowicach ukazywała szanse i korzyści z wykorzystania zasobów muzeum do realizacji zajęć dydaktycznych z zakresu edukacji regionalnej.
 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.