Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska. "Nauki dawne i niedawne" w muzeum im. Chroboka

W Muzeum Miejskim im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej otwarto wystawę pod nazwą „Nauki dawne i niedawne”. Zupełnie à propos nowego roku szkolnego, bowiem organizatorzy liczą głownie na zainteresowanie ze strony szkół i placówek wychowawczych

 / Fot. Marek PodgórskiDr Barbara Nowak, dyrektor muzeum, podkreśla jednak, że ta edukacyjna, interaktywna ekspozycja nie jest adresowana jedynie do dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych w każdym wieku. Przy poszczególnych stanowiskach, na podstawie zamieszczonych instrukcji, zwiedzający mogą samodzielnie wcielić się w role eksperymentatorów, naśladując wielkich poprzedników, których proste na pozór doświadczenia zmieniały naukę i praktykę.

 / Fot. Marak PodgórskiWystawa, która potrwa do 31 października, obejmuje 4 tematyczne ekspozycje: „W świecie fal” – gdzie można zrozumieć istotę fal świetlnych, dźwiękowych oraz sposoby ich rozchodzenia się w przestrzeni; „Między bitem i abakiem” – pokazującej ewolucję modeli liczących od starożytnego liczydła do komputera; „Zmierzyć czas”, gdzie dowiadujemy się, że od początków cywilizacji po dziś, obowiązuje niezmieniona zasada pomiaru mijającego czasu w odniesieniu do jakiejś formy ruchu i wreszcie „Kąty na niebie i na Ziemi” – prezentująca zagadnienia wyznaczania pozycji ciał niebieskich.

Wystawa zorganizowana w 2000 roku przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest prezentowana w rudzkim muzeum dzięki dotacji rektora UJ oraz pomocy darczyńców i sponsorów, wśród których należy wymienić Polski Związek Filatelistów, Oddział w Rudzie Śląskiej, Hurtownię Muszynianki Alex, Zakłady Mięsne Madej & Wrobel i Bank Zachodni WBK.

Wystawa potrwa do 31 października.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.