Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Nieprawidłowości w Urzędzie Miasta zbada prokuratura

Współautorzy: Barbara Podgórska

Oświadczenie Grażyny Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej, o stwierdzeniu nieprawidłowości finansowych w magistracie wywołało zrozumiale zainteresowanie mediów i opinii publicznej.

 / Fot. Tomasz "Nemo5576" Górny/CC 3.0W dalszym ciągu nie wiadomo jakiego rodzaju są to nieprawidłowości, czy malwersacje, zagarniecie pieniędzy, w co wiele moich rozmówców powątpiewa, czy może mamy do czynienia z jakaś formą „kreatywnej księgowości”.

- Mogę powiedzieć tylko tyle, że są to kwestie finansowe – mówi Adam Nowak, rzecznik prasowy UM - Jesteśmy stale pytani, dlaczego informujemy o nieprawidłowościach, ale nie mówimy, o jakich. Bo nie wiemy! Kwestie te
zbada prokuratura i Regionalna Izba Obrachunkowa. Pracują również pracownicy Wydziału Audytu i Kontroli UM.

Rzecznik przypomina, że zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych
2008 roku, w razie jakiegokolwiek podejrzenia o popełnieniu przestępstwa, każdy urzędnik, bez względu na rangę, ma obowiązek powiadomić odpowiednie organa.

Do stwierdzenia nieprawidłowości doszło w tych dniach, a jedną z przyczyn może być zmiana regulaminu organizacyjnego, kiedy 1 stycznia 2012 roku podzielono w UM Ruda Śląska dotychczasowy Wydział Budżetu i Finansów na trzy: Wydział Podatków i Opłat Lokalnych, Wydział Budżetu i Wydział Finansowo-Księgowy. Wszystko po to, by usprawnić zarządzanie i kontrolę nad finansami miejskimi.

O postępach w sprawie będziemy informowali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 08.02.2012 14:43

zbadajcie nieprawidłowości w POlskim rządzie dlaczego "nierząd" celowo niszczy polską gospodarkę,przyjrzyjcie się Tuskowi dla jakiego rządu pracuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.