Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3278 miejsce

Ruda Śląska: Opłatek u filatelistów

Wigilia jest bardziej w sercach, niż w kalendarzu. Dlatego trochę wcześniej, przed 24 grudnia spotkali się członkowie i sympatycy Oddziału PZF w Rudzie Śląskiej. Zaprosili sobie miłych gości.

Było to już 13., szczęśliwe spotkanie wigilijno-opłatkowe. Tym razem w kameralnej atmosferze „podziemi” restauracji „Kuźnia Smaku”.

Wszystkich serdecznie, powitała Jadwiga Ostraszewska, prezes zarządu. Króciutko przedstawiła listę dokonań, co (to króciutko) było przedsięwzięciem niezwykle trudnym, jako że w roku 25-lecia stowarzyszenia, bilans roczny wygląda imponujący. Nie zmierzam wymieniać rozlicznych działań i ich rezultatów. Ciekawskich odsyłam na witrynę internetową: http://www.pzfruda.silesia.pl/
 / Fot. Anna Jach
Była to jednocześnie znakomita okazja do uhonorowania osób od lat i z oddaniem współpracujących z rudzkimi filatelistami. I tak: Cecylia Gładysz, przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miasta otrzymała odznakę 60-lecia PZF, Renata Młynarczuk, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Ruda Śląska - złotą Odznakę Honorową PZF, Jan Radoszewski - brązową Odznakę Honorową PZF.
 / Fot. Anna Jach
Barbarze i Adamowi Podgórskim, z partnerskiej organizacji z okazji 7. rocznicy istnienia RTPD wręczono pamiątkowy karnet z kartką przedstawiającą Lipę Husarską – pomnik przyrody, rosnący w Rudzkiej Kuźnicy. Odebrali też kartonik kartek pocztowych wydanych z okazji 20. rocznicy pracy autorskiej, przypadającej w Nowym Roku.
 / Fot. Anna Jach
Roman Pawliszak, postać bez której trudno wręcz wyobrazić ruch filatelistyczny w Rudzie Śląskiej i regionie otrzymał w darze dyplom dziękczynny w ramce. Koleżanki i koledzy podkreślali, że powołanie oddziału przed ćwierćwieczem, to głównie jego zasługa. Reginę Domogalla, nauczycielkę Szkoły Podstawowej nr 18 w Zabrzu spotkało uznanie za liczny udział uczniów tej szkoły w konkursie plastycznym na kartkę pocztową i znaczek bożonarodzeniowy. Słowa uznania i upominek dotarły również do Andrzeja Słodzińskiego – sędziego filatelistycznego I klasy, sędziego FEPA, wystawcy, przyjaciela oddziału.
 / Fot. Anna Jach
Nie tylko pani prezes dzieliła cennymi wyróżnieniami i upominkami. Przyjaciele w niespodziance ufundowali jej stosik kartek wydanych z okazji uzyskania tytułów „Zasłużony dla Miasta Ruda Śląska” oraz „Anioła Wolontariatu’2013”.
 / Fot. Anna Jach
Po drobnej inscenizacji – nastrojowym dialogu wigilijnych świec o imionach: Wiara, Miłość, Pokój i Nadzieja, w wykonaniu pań; Cecylii, Reginy, Barbary i drugiej Reginy, podzielono się opłatkiem i wszyscy zasiedli do stołu.
 / Fot. Anna Jach / Fot. Anna Jach
W końcu pojawili się mikołajowie, rozdając upominki i poinsecje – gwiazdy betlejemskie.
 / Fot. Anna Jach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.