Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Papieska sztafeta już "w Austrii"

Współautorzy: Barbara Podgórska

Rudzka Pokojowa Sztafeta Biegowa, zmierzająca "do Watykanu" bez opuszczania Rudy Śląskiej, jest już "w Austrii". Do godziny 9, po ponad dobie spędzonej na trasie, zawodnicy pokonali łączny dystans 341 kilometrów.

 / Fot. Adam K. PodgórskiTablica wystawiona przy stoliku sędziowskim informowała, że do celu, czyli do placu Świętego Piotra pozostało 1058 kilometrów. Dyżur przy stoliku pełnił Mirosław Połeć, który biegł nieprzerwanie, w towarzystwie anonimowego biegacza z Chorzowa, od godziny 6. do 8., a teraz liczył okrążenia kolegi Jarosława Węglera. Razem z Węglerem biegł Ireneusz Czapiga, amator, nie należący do zespołu, górnik kopalni węgla kamiennego "Wujek".

Do zmiany o godzinie 10. przygotowywał się szef zespołu i spirytus movens biegu, August Jakubik, któremu sekundowała małżonka.

 / Fot. Adam K. PodgórskiNa osobnej planszy ze zdjęciami, pokazano dotychczasowe dokonania RPSB, która trzykrotnie dotarła do Watykanu, dwukrotnie (w latach 1998 i 2003) spotykając się z Janem Pawłem II. Ostatni raz dobiegli w 2008 roku, już tylko do grobu papieża.

August Jakubik w innym składzie pobiegł pioniersko do Watykanu w 1993 roku. Obecny bieg jest 21 wyczynem w historii rudzkiego teamu ultramaratończyków. Najdłuższa zaliczona przez nich trasa mierzyła 3 tys. km i wiodła do Fatimy. Dobiegli 13 maja 2007 roku w rocznicę objawień fatimskich.
Pogoda raczej sprzyja pasjonatom, aczkolwiek zdarzają się chwile mocnych opadów, a nawet wiosennych burz. Jutro następna mini-relacja!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.