Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4891 miejsce

Ruda Śląska: Pensjonat Senior otworzył podwoje

W Czarnym Lesie przy ulicy Słowackiego 18 uroczyście otwarto dziś Pensjonat Senior, ten niezwykle potrzebny obiekt wznieśli Maria Starańska i Roman Marciszewski.

 / Fot. AKP
Poświęcenia obiektu dokonał ksiądz Jan Kral proboszcz czarnoleskiej parafii pw. Ducha Świętego. Obecna była Grażyna Dziedzic, prezydent miasta, która powiedziała, że nowoczesny pensjonat istotnie powiększa bazę hotelową w Rudzie Śląskiej i korzystnie oddziałuje na otoczenie w sensie estetycznym, ale także kreując etos pracy.
 / Fot. AKP
Przybyli przedstawiciele Rady Miasta: Cecylia Gładysz i Jakub Wyciślik, Iwona Woźniak-Bagińska, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy, Grzegorz Skudlik, starszy Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości, wielu biznesmenów, ludzi kultury, bliskich i przyjaciół państwa Marciszewskich. Obsługę i catering dla gości zapewniała prowadzona przez nich firma restauracyjna Roma.
 / Fot. AKP
Projektantem nowoczesnego i malowniczego budynku jest Jacek Jeż z Zabrza. Z satysfakcją stwierdza, że udało mu się pogodzić wizje inwestorów z lokalizacją i rozmiarami działki, a także zapewnić nowoczesne normy funkcjonalności. Pensjonat może przyjąć obecnie 55 gości i zakwaterować ich w przestronnych lokajach wyposażonych w duże węzły sanitarne, przystosowane idealnie dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
 / Fot. AKP
Zamierzeniem gospodarzy jest, aby pasjonat stał miejscem przyjemnym dla wszystkich klientów, w tym także osób w podeszłym wieku i niepełnosprawnych.
 / Fot. AKP / Fot. AKP
Clou otwarcia była wystawa malarstwa Szczepana Pako, absolwenta dwóch uczelni artystycznych, krakowskiej i częstochowskiej. Pokazał on cykl prac, niezwykle cieplnych i jasnych, ale wcale nie banalnych, odzwierciedlających odwieczne dylematy człowieczeństwa: miłość, cierpienie, śmierć.
 / Fot. AKP
Ekspozycja nosi tytuł Homo fabricus i zajmuje nie tylko główne, reprezentacyjne pomieszczenia pensjonatu, ale korytarze, klatki schodowe, antrakty, poczekalnie.
 / Fot. AKP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa i potrzebna inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.