Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Plon EkoWalentynek 2015

W Rudzie Śląskiej podsumowano efekty tegorocznej akcji zbierania zużytych baterii – EkoWalentynki 2015.

 / Fot. Adam K. Podgórski
Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu).

W Rudzie Śląskiej, akcje po raz czwarty zorganizowało i przeprowadziło Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew Organizacja Pożytku Publicznego. Partnerami byli: Kino „Patria”, Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-ni, Miejska Biblioteka Publiczna, Dom Kultury INNY. Zarząd Oddziału Polskiego Związku Filatelistów w Rudzie Śląskiej, szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe.
 / Fot. Adam K. Podgórski
W zaszłym roku uzbieraliśmy około 250 kilogramów niepotrzebnych baterii rozmaitych typów, kształtów i wielkości – mówi Adam K. Podgorski, koordynator akcji w mieście. - W tym roku prawie 315 kilogramów. W sumie w ciągu czterech lat – 665 kilogramów. Z każdym rokiem rośnie więc i liczba uczestników i zwiększają się rezultaty zbiorki. Cieszy nas i to, że w zbieraniu uczestniczyło ponad 2000 dzieci, zarówno w szkołach, przedszkolach, jak i na zimowiskach. Każde z nich otrzymało od RTPD maleńki lizaczek w kształcie serca jako symboliczny wyraz podziękowania za okazaną miłość dla ziemi, dla przyrody, dla środowiska.
 / Fot. Beata Zeman
W EkoWalentynkach 2015 uczestniczyło łącznię aż 22 podmiotów zbiorowych: 3 organizacje pozarządowe (RTPD, Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI, Oddział PZF w Rudzie Śląskiej), Kino Patria, Miejska Biblioteka Publiczna, 3 zimowiska; 2 szkoły (SP 23 i Gimnazjum 5), 10 przedszkoli rudzkich (MP nr: 4, 19, 24, 31, 32, 37, 39, 43, 47), Miejskie Przedszkole nr 20 w Katowicach (28 kg baterii – Brawo!) i mieszkańcy bloku przy ulicy Robotniczej 3.
 / Fot. Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Akcja zasługująca na rozpropagowanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.