Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska po wyborach. Cześć 4. Są wiceprezydenci

Współautorzy: Barbara Podgórska

Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej ogłosiła decyzję w sprawach personalnych, które od momentu wyborów, budziły największe zaciekawienie mieszkańców.

Jeszcze przed kilkoma dniami w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego zapowiadała, że powierzy fotele wiceprezydentów „partyjnym fachowcom” zgodnie z umowami koalicyjnymi. Stało się nieco inaczej.

 / Fot. Adam K. PodgórskiMichał Pierończyk, (Porozumienie dla Rudy Śląskiej), dotychczasowy przewodniczący komisji RM, objął miejsce zwolnionego Bartosza Satały. Rodowity Rudzianin, urodzony w 1977 roku. Jest prawnikiem, asystentem adwokackim w kancelarii prawniczej. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie. Zna doskonale język angielski (certyfikat First Certificate in English) oraz rosyjski na poziomie komunikatywnym. Od 2006 roku był radnym Rady Miasta Ruda Śląska, przewodniczącym Komisji Prawa, Samorządności i Bezpieczeństwa, członkiem Komisji Oświaty, członkiem Komisji Rewizyjnej oraz Opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta. Jest zwolennikiem społeczeństwa obywatelskiego, przyjacielem organizacji pozarządowych. Założyciel i aktywny uczestnik kilku z ich, pełnił funkcje skarbnika oraz przewodniczącego sądu koleżeńskiego. Żona Ewa. Zainteresowania: geografia (laureat i finalista olimpiad geograficznych w szkole średniej i podstawowej, kolekcjoner map), doktryny
polityczno–ekonomiczne, historia powszechna i Polski, kultura i historia irlandzka.
Będzie zastępcą prezydenta miasta ds. planowania przestrzennego i gospodarki nieruchomościami.

W miejsce Krystyny Kurowskiej został nominowany Jacek Morek. Podobnie jak Grażyna Dziedzic i przewodniczący Rady Miasta, Jarosław Wieszołek, należy do grupy urzędników miejskich zwolnionych kiedyś przez byłego prezydenta Andrzeja Stanię. W UM Ruda Śląska był odpowiedzialny za wdrażanie ISPY. Ostatnio pracował na stanowisku kierownika Katowickiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o., zajmującej się gospodarką ściekową.

Nie obsadzone pozostaje stanowisko zastępcy prezydenta miasta ds. oświaty, kultury, sportu, zdrowia i spraw społecznych, sprawowane dotychczas przez Aleksandrę Skowronek. Prawdopodobnie na tym urzędzie, przynajmniej przez jakiś czas, będzie wakat. Przynależne zadania wykonuje osobiście prezydent Grażyna Dziedzic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I co po tych wszystkich zmianach nastąpi? Będzie jakaś kontynuacja, czy ustalanie innego kursu w rozwoju miasta i gminy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.