Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska po wyborach. Część 6. Wywiad z prezydent miasta

Współautorzy: Barbara Podgórska

"Nie wyobrażam sobie zarządzania miastem bez kontaktu z mieszkańcami. Zamierzam to robić, czy osobiście, czy telefonicznie." - mówi Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

 / Fot. Biuro Prasowe UM Ruda SląskaDlaczego zdecydowała się Pani na udział w wyborach samorządowych . Powszechnie wiadomo, że czuła się Pani skrzywdzona przez poprzedniego prezydenta. Ale osobiste animozje, jak pretekst do ubiegania się o urząd prezydenta w tak wielkim mieście, to jakby za mało przekonujący motyw.

Nie czuję się skrzywdzona i nigdy tak się nie czułam. Uważam, że niesłusznie zostałam zwolniona. Nie zwalnia się fachowców. Poruszyło mnie wsparcie tak wielu pracowników i tak wielu mieszkańców, po odwołaniu mnie przez prezydenta miasta. Zauważyłam potencjał w tych ludziach, ale wówczas nie myślałam jeszcze o kandydowaniu. To przyszło później. Bowiem ci ludzie potem przyszli do mnie i poprosili, abym rozważyła możliwość kandydowania na prezydenta miasta. Oni też docenili we mnie siłę i potencjał. Dostrzegam możliwości rozwoju miasta, mam grono współpracowników, którzy mi zaufali. Razem, konsultując nasze pomysły z radą miasta i mieszkańcami, chcemy pracować nad rozwojem Rudy Śląskiej.

W poniedziałek ogłosiła Pani nazwiska wiceprezydentów. Wiadomo więc, kto będzie kierował sprawami miasta przez najbliższe lat. Co jest najważniejszego do robienia? Gdzie leżą największe problemy, kłopoty, zagrożenia? Gdzie jest szansa na szybki sukces, na zmiany, których wszyscy pragną i na odnowę, która stanowiła Pani sztandarowe hasło wyborcze? Twierdziła Pani: Jestem na tak! Na tak, za czym i za kim? A jeśli jest się na tak, to chyba też jest się i na nie. Przeciwko czemu i komu?

Jestem na nie dla dalszego zadłużania miasta. Mówię tak – zrównoważonemu rozwojowi miasta, konsultowanemu z Radą Miasta i mieszkańcami. Wśród zadań mogę wymienić kontynuację budowy trasy N-S oraz budowę Kompleksu Rekreacyjnego „OTI”. W przypadku tej drugiej inwestycji, nie mamy innej alternatywy. Z uwagi na już poniesione koszty, budowa musi być kontynuowana. Najważniejsze zadanie na dziś to przygotowanie realnego budżetu na 2011 rok i nad tym obecnie pracujemy. Obowiązki zastępców pełnią panowie: Michał Pierończyk i Jacek Morek. Pan Michał Pierończyk odpowiada za planowanie przestrzenne i gospodarkę nieruchomościami. Pan Jacek Morek – za infrastrukturę i ochronę środowiska.

Czy dotychczasowi urzędnicy mogą się czuć zagrożeni? Słyszy się, że w magistracie zapanowała jakaś epidemia. Tylu ludzi dotąd niezastąpionych nagle zachorowało obłożnie.

Wielu pracowników Urzędu Miasta znam z czasu, gdy byłam dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Cenię ich fachowość. Liczę na lojalność oraz skuteczną pracę dla miasta i wszystkich mieszkańców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie jestem rudzianinem, ale bardzo lubię to miasto, które stanowi kwintesencję śląskości z jednej strony, a z drugiej jest dobrym przykładem integracji ludności przybyłej z różnych stron Polski z autochtonami. Wydaje się, że nowa pani prezydent z racji swoich dotychczasowych doświadczeń zawodowych będzie dobrym gospodarzem dla Rudy Śląskiej, a w swojej pracy uwzględniać będzie problemy wszystkich mieszkańców, również tych słabszych, zagrożonych wykluczeniem społecznym, niepełnosprawnych i seniorów.
Istnieje taka teoria, że polityka na starcie poznaje się po doborze współpracowników. I tutaj duży plus dla pani prezydent za powołanie na swojego zastępcę pana Michała Pierończyka, człowieka energicznego, przyzwoitego, dobrze wykształconego, znającego swoje miasto i doświadczonego w samorządzie.

Wszystkiego dobrego dla całej Rudy Śląskiej nie tylko na czas Bożego Narodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za miła niespodzianka!.))
Adamie, dziękuję za ten świetny wywiad.
Pozdrowienia przesyłam.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry wywiad! 5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.