Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska po wyborach. Część 8. Plotka o zarządzie komisarycznym

Współautorzy: Barbara Podgórska

Po Rudzie Śląskiej od pewnego czasu krąży wieść o rzekomych planach przekazania miasta w zarząd komisaryczny. Zapytaliśmy prezydent Grażynę Dziedzic, czy te plotki są prawdziwe. Prezydent zdementowała tę informację.

 / Fot. Biuro Prasowe UM Ruda ŚląskaPrzede wszystkim należy przypomnieć, że zgodnie z art. 97 ustawy o samorządzie gminnym, zarząd komisaryczny ustanawia Prezes Rady Ministrów w razie nie rokującego nadziei na szybką poprawę i przedłużającego się braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych przez organy gminy. Jako wnioskodawcę ustawa wskazuje ministra, właściwego do spraw administracji publicznej.

"Trwa pierwszy miesiąc pracy Rady Miasta VI kadencji i mojej jako prezydenta miasta. Za wcześnie więc na ocenę naszej skuteczności. Oczywiste jest również, że obejmując stanowisko prezydenta za cel postawiłam sobie skuteczne działanie dla dobra mieszkańców naszego miasta i nie widzę powodów, dla których miałabym ten cel porzucić" - pisze prezydent Grażyna Dziedzic.

"Nie wiem, czemu ma służyć rozpowszechnianie takich pogłosek wśród rudzian. Przed nami dużo pracy i trudnych decyzji. Rzeczywistych problemów do rozwiązania mamy sporo, naprawdę nie służy miastu sztuczne tworzenie kolejnych" - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.