Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Podsumowanie akcji "Warto być dobrym"

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Szkole Podstawowej nr 14 w Bielszowicach podsumowano udział w I edycji akcji "Warto być dobrym", organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i UNESCO

 / Fot. Joanna PrzewdzingW projekcie uczestniczyli uczniowie z 1,5 tys. polskich szkół, prześcigając się w robieniu dobrych uczynków. Laureaci z każdej placówki wygrali rowery górskie.

- Dzieci konkurowały w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska - informuje Joanna Przewdzing, nauczycielka, organizatorka konkursu w SP 14. - Na koniec roku wybrano w każdej klasie ucznia, który okazał się najlepszy, a wśród najlepszych z całej szkoły rozlosowano rower. Szczęście dopisało Julii Kafce.

 / Fot. Joanna PrzewdzingAkcję, którą wymyśliło Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” po raz pierwszy realizowano w kilkudziesięciu śląskich szkołach w 2003 roku. W tym roku stowarzyszenie opracowało nową formułę projektu i po raz pierwszy zrealizowało go skali kraju. Każda szkoła dostała multimedialny pakiet edukacyjny „Akademia Umysłu 2” do szkolnej biblioteki oraz baner akcji. No i oczywiście nagrodę – rower. Na banerze były miejsca 52 naklejki, które mogła wykupić dowolna firma lub osoba prywatna. Koszt cegiełki wynosił 100 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przybijam 5 :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.