Facebook Google+ Twitter

Ruda Śląska: Pogadają o śląskiej gadce

Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej zaprasza na publiczną dyskusję z cyklu „Godula Fermata” na temat: Czy ujednolicać ślōnsko gōdka?

Plakat / Fot. MBP Rudz ŚląskaSpotkanie obędzie się w gmachu Biblioteki Centralnej MBP przy ulicy J. Dąbrowskiego w Wirku o godzinie 18, w środę, 6 czerwca. Gospodarzem będzie dyrektor biblioteki, znany literat Krystian Gałuszka, autor m.in. Księgi Raziela.

Wprowadzenia dokona Rafał Adamus, prezes Pro Loquela Silesiana Towarzystwa Kultywowania i Promowania Śląskiej Mowy. Moderowania panelu z udziałem czytelników podjął się Dawid Biały, redaktor „Nowej Gazety Śląskiej”, a wezmą w nim udział między innymi: Bronisław Wątroba, animator kultury śląskiej i Adam K. Podgórski, dziennikarz, autor książek, m.in. Słownika gwar śląskich i Mitologii śląskiej.

Współorganizatorem spotkania jest Roman Kubica, prezes zarządu Koła Ruchu Autonomii Śląska w Rudzie Śląskiej.

Wstęp wolny.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

PS. Przepraszam za brak litery w poście. Powinno byc "Jak"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie GS! Ja Pan pewnie nie zauważyl, to w tresci jest podany temat spotkania napisany po ślasku. Natomiast tytul materialu napisano po polsku. Po polsku godka to gadka, czy to sie Panu podoba czy nie. Pozdrowienia - AKP

Komentarz został ukrytyrozwiń
GS
  • GS
  • 02.06.2012 16:59

co to jest gadka? Gadka to moze byc w szynku z kamratami. Slunsko gOdka a niy gadka. Szlo tyz naszkryflac pogodajom, nikogo by to niy zabilo. Bardziyj spolszczyc sie tego artiklu niy dalo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.